MojAndroid

Keďže v dnešnej dobe na sociálnych sieťach podvodníci skúšajú stále novšie metódy na to, ako dostať od ľudí citlivé údaje alebo peniaze, spoločnosť Meta sa rozhodla pridať nové bezpečnostné funkcie na aplikácie Instagram a Facebook. Zmeny sa však budú týkať len účtov s rodičovským dohľadom. Bližšie informácie zverejnil portál AndroidCentral.

Meta pridáva na Facebook a Instagram nové bezpečnostné funkcie

Vo štvrtok (25.1.2024) zverejnil vedúci Instagramu, Adam Mosseri, na svojom profile krátke video o nových pravidlách pre účty neplnoletých používateľov. Hlavnou myšlienkou zavedenia nových pravidiel je, aby neplnoletí používatelia nedostávali na sociálnej sieti správy od neznámych používateľov.

V nastaveniach profilu by sa už mala nachádzať možnosť, ktorá umožňuje posielanie a prijímanie správ len od ľudí, ktorých používateľ sleduje. Ide samozrejme o bezpečnosť neplnoletých fanúšikov sociálnych sietí. Aj v redakcii sme za posledné týždne zaznamenali niekoľko pokusov o kontakt od neznámych profilov, z ktorých bolo na prvý pohľad jasné, že ide o podvod.

Meta - Nastavenia správ
Instagram – nastavenia správ | Zdroj: AndroidCentral.com

Upozornenie o nových zmenách by sa malo na účtoch s rodičovskou kontrolou zobraziť automaticky po otvorení aplikácie Instagram. V nastaveniach si viete určiť aj to, či vám správy od neznámych profilov budú chodiť do priečinka s vašimi chatmi, do žiadostí o kontakt alebo ich môže nový systém rovno všetky blokovať. V aplikácii Messenger to funguje na veľmi podobnom princípe. Účty s rodičovskou kontrolou môžu prijímať správy len od priateľov na Facebooku alebo od kontaktov uložených v smartfóne.

Nastavenia - rodičovská kontrola
Nastavenia – rodičovská kontrola | Zdroj: AndroidCentral.com

Na zvýšenie bezpečnosti dokonca Meta pridala aj funkciu, ktorá nedovolí zmenu nastavení dovtedy, kým ju správca účtu (rodič) nepovolí. Po zmene niektorého z nastavení sa totiž zobrazí okno, v ktorom sa nachádzajú len dve možnosti.

Buď používateľ odošle rodičovi žiadosť o zmenu nastavenia alebo sa môže vrátiť naspäť do aplikácie. Vďaka tejto dvojitej ochrane sa rodičia nemusia báť, že si ich deti samovoľne zmenia a upravia nastavenia podľa seba. Aj vedúci Instagramu vo svojom videu povedal, že rodičia by mali sami dobre vedieť, čo je pre ich deti najlepšie.

Náš tip
WhatsApp prinesie funkciu, ktorá je veľmi podobná AirDropu

26.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+