MojAndroid

Spoločnosť Meta podľa najnovších správ zvažuje drastický krok, ktorý by ovplyvnil stovky miliónov používateľov. Portál TechSpot informuje, že gigant možno zakáže používanie Facebooku a Instagramu v Európskej únii.

Spoločnosť narazila na vážny problém s novým zákonom Európskej únie, ktorý od všetkých firiem vyžaduje, aby údaje o používateľoch ukladali a spracovávali výlučne na európskych serveroch. Meta však pre tieto účely používa americké aj európske servery, čo je podľa nej kľúčové pre jej biznis s reklamami a pre firmy, ktoré na jej sociálnych platformách pôsobia.

meta
Meta | Zdroj: Facebook.com

Vo svojej výročnej správe uviedla, že toto obmedzenie môže ovplyvniť jej schopnosť poskytovať služby. Avšak verí, že sa jej v tomto roku podarí s EÚ nájsť kompromis. No ak sa tak nestane, ďalej uvádza, že už pravdepodobne nebude môcť v Európe ponúkať svoje najvýznamnejších produkty a služby, vrátane Facebooku a Instagramu.

Odchod spoločnosti Meta z EÚ je nepravdepodobný

Ak však vezmeme do úvahy, že akcie spoločnosti minulý týždeň výrazne klesli po tom, čo po prvýkrát v histórii zaznamenala pokles aktívnych používateľov, dobrovoľný odchod z EÚ je nepravdepodobný. Len Facebook má v Európe 309 miliónov aktívnych používateľov denne. Prísť o také množstvo používateľov by trhovú hodnotu spoločnosti ešte viac potopilo.

To, že Meta sa z EÚ stiahnuť neplánuje, potvrdil aj hovorca Facebooku. S novými zákonmi však nesúhlasí a tvrdí, že budú mať negatívny dopad na viac ako 70 ďalších spoločností v širokom spektre odvetví, ktoré sa spoliehajú na prenos údajov medzi EÚ a USA. Podľa Facebooku tieto firmy namiesto zákazu transatlantických prenosov potrebujú jasné pravidlá na ich dlhodobú ochranu.

Náš tip
Google sa mal spojiť s Facebookom, aby ovplyvňovali cenu reklamy

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+