MojAndroid

Každá aktualizácia aplikácie Messenger prináša používateľom veľké množstvo zásadných zmien. Tento update síce nepatrí medzi tie veľké, no aj napriek tomu prinesie jednu zaujímavú funkciu. Práve vďaka nej prichádza možnosť zamedziť hromadnému preposielaniu správ cez Messenger.

Facebook urobil takéto rozhodnutie po tom, čo bo bol viacnásobne označený za platformu umožňujúcu šírenie dezinformácií. Taktiež údajne neprijímal adekvátne opatrenia voči používateľom propagujúcim násilie či konšpirácie.

Správu budete môcť v aplikácii Messenger preposlať len 5-krát

Sociálne siete sa v poslednej dobe snažili zastaviť šírenie dezinformácií a to najmä vtedy, keď sa medzi používateľov nekontrolovane rozšíria. Práve v tomto štádiu začínali administrátori Facebooku konať, no to bolo už neskoro. Z tohto dôvodu bola do aplikácie Messenger pridaná nová funkcia, ktorá vytvorila limit umožňujúci používateľom preposlať správu len piatim používateľom či skupinám dokopy.

messenger spravy limit

Spoločnosť Facebook sa k limitu preposielania správ vyjadrila takto:

„Zavádzame limit preposielania v Messengeri, aby sme pomohli obmedziť úsilie tých, ktorí chcú spôsobiť chaos, zasiať neistotu alebo neúmyselne podkopať presné informácie

Nie je jasné, ako veľmi obmedzenie preposielania správ pomôže, no to, že svoj účel splní môžeme s určitosťou povedať už teraz. Facebook podľa informácií na portáli xda-developers.com pridal aj nové nastavenia súkromia. Tie by mali týždeň pred voľbami v Spojených štátoch amerických zamedziť zobrazovanie nových politických reklám, ktoré by mohli viesť k šíreniu nepravdivých informácií.

Náš tip
Instagram: Facebook konečne prepojí posielanie správ s Messengerom
6.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+