MojAndroid

Facebook Messenger je momentálne druhou najpoužívanejšou mobilnou aplikáciou na priamu textovú komunikáciu. Prvé miesto si aj po rokoch drží aplikácia WhatsApp, ktorá paradoxne už tiež dlhšie patrí spoločnosti Facebook. Postavenie Messengeru by sa ale mohlo v blízkych rokoch zlepšiť. K tomu mu môžu pomôcť aj nové funkcie. Podľa portálu XDA-developers je už pripravený na integráciu Bubbles API v chystanom systéme Android 11.

Čo je Bubbles API?

Bubbles API v Android 11 má rozšíriť možnosti multitaskingu Android aplikácií. Jeho aktiváciu bude musieť používateľ smartfónu najprv odškrtnúť v nastaveniach notifikácií. Následne sa budú môcť vybrané aplikácie minimalizovať do bublín, ktoré si budete môcť na obrazovke umiestniť podľa vlastnej vôle. Návrat do predošlej otvorenej aplikácie tak bude podstatne jednoduchší. Po kliknutí na bublinu sa dokonca zobrazia v malom okne notifikácie aplikácie bez toho, aby ste museli opustiť aktuálnu aplikáciu. To používateľovi ušetri veľa času pri práci s viacerými Android aplikáciami.

Podpora odhalená Google Pixeloch s beta verziou Android 11

Podporu Facebook Messengeru pre Bubbles API sa podarilo odhaliť v jeho verzii 268.0.0.3.118. Konkrétne ju odhalil Mishaal Rahman, keď si na svojom smartfóne Google Pixel 3a XL, keď si naň nainštaloval Android 11 Developer Preview 4. Funkčná bola aj na Google Pixel 4 XL s Android 11 Beta 1.

Podpora Bubbles API by mala nahradiť vlastné riešenie Facebook Messengeru pre notifikačné bubliny. To sa v originále nazýva “Chat Heads” a je dostupné v nastaveniach aplikácie pre všetky alebo jednotlivé konverzácie. Natívna podpora pre Bubbles API umožní rovnako minimalizovať Messenger do bubliny. Ak vám niekto napíše, tak si jeho správu prečítate bez nutnosti opustenia aktuálne otvorenej aplikácie.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Facebook pridáva funkciu, pomocou ktorej si zmažete staré príspevky
6.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+