MojAndroid

Facebook opäť tvrdo zakročil proti firme, ktorá poskytovala falošné lajky, tentokrát na Instagrame. Služba, ktorú ponúkala zahŕňala falošné reakcie a komentáre a mala pomôcť firmám umelo navyšovať zapojenia používateľov.

Predávať falošné lajky na Instagram sa nevypláca
Predávať falošné lajky sa nevypláca

Firma distribuovala falošné lajky a komentáre na Instagrame

Služba so zaujímavým názvom – Nakrutka, používala sieť botov a automatizovaných nástrojov. Tie mali distribuovať falošné lajky, komentáre, videnia a sledovateľov na Instagrame, spomína Engadget. Jej anglického vývojára si teraz Facebook vzal pred súd.

Facebook už takto v minulosti zatiahol na súd viacero firiem, ktoré zneužívali dáta používateľov alebo inak porušovali podmienky používania služby. Začiatkom tohto roka sa firma súdila so španielskymi vývojármi, pretože predávali falošné lajky pre Instagramové profily. V minulom roku Facebook žaloval podobnú firmu z Nového Zélandu. Žaloby sú súčasťou záväzku, ktorý sa Facebook zaviazal plniť po známej kauze Cambridge Analytica.

Facebook nedávno zažaloval aj vývojára MobiBurn, ktorý vytvoril škodlivý softvér na zber používateľských dát z Facebooku. Výskumníci v oblasti bezpečnosti na spomínaného vývojára Facebook v minulosti upozornili. Dôvodom bolo, že vývojár zbieral informácie o zariadeniach a žiadal údaje od Facebooku. Išlo o údaje ako meno, časová zóna, emailová adresa a pohlavie. Tieto údaje zbieral už pri samotnej inštalácii svojho softvéru. Facebook nakoniec dodal, že vývojár zlyhal pri spolupráci počas auditu.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Náš tip
HAKA a Sygic? Možno sa rodí nová spolupráca, ktorá výrazne zvýši šance na nájdenie ukradnutých áut

29.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+