MojAndroid

Spoločnosť Facebook sa už dlhšiu dobu snaží prepojiť svoje aplikácie Messenger, Instagram a WhatsApp. V prípade prvých dvoch teraz podľa portálu PhoneArena spúšťa spoločné skupinové konverzácie.

Okrem skupinových konverzácií s priateľmi na Messengeri pribudnú v Instagrame aj ankety

Zatiaľ čo Messenger je pôvodnou službou Facebooku, tak službu Instagram kúpil v roku 2012 za miliardu dolárov ako jednu z najpopulárnejších iOS aplikácii.  Z pôvodnej aplikácie, ktorá bola určená len pre zdieľanie fotografií, sa postupne stala plnohodnotná sociálna sieť.

Pretože Instagram má v sebe dlhšiu dobu integrované funkcie pre chat, tak sa ho snaží Facebook prepojiť s ďalšími svojimi komunikačnými aplikáciami – Messenger a WhatsApp. Niektorí používatelia si už dokonca môžu písať naprieč týmito platformami a po novom budú môcť používať aj skupinové konverzácie medzi Instagramom a Messengerom.

V Instagrame si jednoducho vytvoria novú skupinu a pozvú do nej aj kontakty z Messengera. V skupinovej konverzácii sa bude zobrazovať aj indikátor písania, takže uvidia, ktorá osoba práve píše text. Výhoda tohto prepojenia je hlavne v tom, že kvôli pár priateľom nemusí mať používateľ nainštalovanú aplikáciu, ktorú prakticky nepoužíva.

V Instagrame by sme sa mali dočkať ešte pridania funkcie na vytvorenie ankiet v skupinových konverzáciách, tak ako to už dlhšiu dobu umožňuje Messenger. Ďalšou zmennou v službe Instagram má byť premenovanie sekcie Blízkych priateľov na Vybraných priateľov.

Kedy bude funkcia dostupná globálne, zatiaľ nie je známe

Je otázkou, kedy sa nová funkcia dostane ku všetkým používateľom, keďže ani základná komunikácia  medzi dvoma používateľmi týchto platforiem nie je doteraz globálne dostupná. Facebook by chcel tiež svoju sociálnu sieť prepojiť s Instagramom aj na ďalšej úrovni.

V USA už spúšťa možnosť sledovania Reels videí z Instagramu priamo na sociálnej sieti Facebook a mal by byť dostupný aj IGTV obsah. Klasické príspevky by však mali byť aj naďalej viditeľne len na jednotlivých platformách. Úplne prepojenie by pravdepodobne narušilo ich odlišnú filozofiu.

Náš tip
Withings ScanWatch Horizon: Staronové smart hodinky s odolnejším telom

 

2.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+