MojAndroid

Prvotné zdanie, kedy majiteľ Instagramu, spoločnosť Facebook, nastavuje a limituje cielenú reklamu aby tým ochránil maloletých, sa ukazuje ako povrchné a chabé. Najmä, ak pritom ponecháva zameranie podľa veku.

Stačí jeden článok

Americký priestor, ktorý sleduje dianie v oblasti verejného života nie je tak odlišný od toho slovenského, najmä v jednom podstatnom ryse. Ak už je publikovaný článok od známeho periodika, je tomu venovaná zvýšená pozornosť a politici sa okamžite aktivujú na riešenie otázok, ktoré síce boli známe, avšak chýbal článok, ktorý by pohol veci vpred. Už sme pred nedávnom písali, ako vnímame limitovanie cielenej reklamy na mladistvých (deti do 18 rokov), čo je iba zdanlivá ochrana detí na Instagrame. Teraz prichádza The Wall Street Journal a ide ešte ďalej. Cez svoje zdroje obviňuje Facebook, že ten samotný dobre vie ako negatívne vplýva Instagram na mladé dievčatá. A toleruje to, pretože na prvom mieste má zisky z reklamy.

Viac o Instagrame na www.mojandroid.sk:

Akonáhle zistenia denník publikoval, začalo to okamžite iniciovať amerických politikov, aby sa do riešenia zapojili. A tí sú vo svojej aktivite nesmierne promptní. Človek, ktorý informácie na Facebook donáša je zjavne z ich vlastného prostredia, pričom kompletné penzum jeho vedomostí okrem novinárov už majú v americkom Senáte. A reakcia? Výzvou na to, aby americká spoločnosť netolerovala tieto praktiky a aby americké deti opustili Instagram to začína. Iste, jej účinky budú mizivé, ak vôbec nejaké. Avšak americké politické spektrum sa pripravuje na radikálne zmeny, navýšenie rozpočtu na 3,5 miliardy USD má pokryť vyšetrovanie a odhaľovanie vplyvu technológií na deti. Samotný Facebook bol dotazovaný na dianie, avšak podľa správ, poskytol iba vyhýbavé odpovede.

Instagram logo
Foto: AnroidCentral.com

A tak je zatiaľ záver prevzatý na základe správy denníka The Wall Street Journal pre amerických zákonodarcov jasný:

Je zrejmé, že Facebook nie je schopný niesť zodpovednosť. Správy denníka Wall Street Journal odhaľujú, že sa vedenie Facebooku zameriava na rast za každú cenu, a stavia zisky nad zdravie a život detí a mladistvých.

Je teraz otázka, ako vážne a negatívne je nastavenie Instagramu voči deťom, a to pri neustálej nutnosti rásť a dosahovať zvýšené tržby. Facebook neustále opakuje, že jeho prioritným záujmom je ochrana práv detí a robí pre to kroky. Aj keď o nich pravidelne informuje, je to však iba povrchné oznámenie, ktoré môže ukrývať zákulisie, na ktorom sa dejú príbehy, ako ich popisuje The Wall Street Journal. Napriek všetkému je zrejmé, že dve miliardy aktívnych užívateľov Instagram neopustia. A neopustia ju ani masy, ktoré by už boli cítiť na klesajúcich tržbách. Takto sa aspoň vyvíjali reakcie po predchádzajúcich kauzách obidvoch sociálnych sietí.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
17.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+