MojAndroid

Facebook v roku 2016 pridal do aplikácie Messenger možnosť vymieňať si end-to-end šifrované správy pomocou takzvaných tajných konverzácií. Spoločnosť v najnovšom príspevku na svojom blogu uviedla, že zaznamenala rastúci záujem o hovory, preto teraz do aplikácie pridáva aj end-to-end šifrovanie pre hlasové a video hovory. Funkciu zavádza spolu s novými možnosťami pre miznúce správy a pre vybraných používateľov aj zopár beta funkcií. O novinke informoval portál The Verge.

Facebook Messenger end-to-end šifrované hovory
Foto: Messengernews.fb.com

End-to-end šifrované hovory už dlhšie podporuje aj četovacia aplikácia WhatsApp, taktiež z dielne Facebooku, a rovnako aj konkurenčné aplikácie ako ZoomSignal či FaceTime. Facebook tvrdí, že end-to-end šifrovanie sa pomaly stáva štandardom v rámci služieb odosielania správ. Skoršie správy navyše hovorili o tom, že spoločnosť možno v budúcnosti zavedie jednotný systém šifrovania pre všetky svoje aplikácie. 

Facebook Messenger: Po novom môžete nechať správy zmiznúť už po piatich sekundách

Čo sa týka nešifrovaných konverzácií, jednu menšiu funkciu dostali aj miznúce správy. Po novom sa pri ich zapnutí zobrazia ďalšie časové intervaly, po ktorých sa správy automaticky vymažú, v rozmedzí od piatich sekúnd až do 24 hodín. Aplikácia pôvodne ponúkala minútový, 15-minútový, hodinový, štvorhodinový a 24-hodinový interval.

Facebook Messenger miznúce správy
Foto: Messengernews.fb.com

End-to-end šifrovanie správ aj v aplikácií Instagram

Vyššie uvedené funkcie dostanú všetci používatelia, Facebook však začína testovať aj zopár iných, ktoré budú dostupné len pre vybraných používateľov. Niektorým z nich sa zobrazí možnosť viesť šifrované skupinové rozhovory. Vybraní používatelia Instagramu zas dostanú možnosť zapnúť end-to-end šifrovanie správ priamo na tejto platforme. 

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
WhatsApp bude vedieť prenášať dáta medzi platformou Android a iOS
14.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+