MojAndroid

S príchodom pandémie koronavírusu sa samozrejme spájajú aj jedinci, podporujúci konšpiračné teórie rôznych charakterov a prejavy dezolátov. Samozrejme, je v poriadku mať svoj vlastný názor, no keď ide niečo “cez čiaru” a hlúposť má nadvládu nad rozumom, tak to je jednoducho potrebné regulovať alebo v tom extrémnejšom prípade úplne zakázať. Facebook teraz pravdepodobne zrušil dezinformačnú skupinu “Nezaočkovaní”. Informuje o tom facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Podarilo sa zakázať ďalšiu dezinformačnú skupinu “Nezaočkovaní”

Na sociálnej sieti Facebook donedávna úradovala stránka “Nezaočkovaní”. Tá disponovala nielen dezinformačným obsahom, ale prejavovala aj agresivitu a násilie. V skupine sa nachádzalo až 35 000 členov. Denne sem pribudlo aj viac ako 100 statusov od rôznych osôb. Informácie boli podľa Hoaxy a podvody – Polícia SR často klamlivé a zavádzajúce.

očkovanie, stránka "nezaočkovaní"
Očkovanie | Foto: Forbes.sk

Ako jej samotné pomenovanie mohlo naznačovať, išlo o ľudí, ktorí patrili k podporovateľom sa neočkovať. Rozprávalo sa o témach, ako koronavírus, očkovanie a taktiež porušovanie mimoriadnych opatrení. Pripojeným používateľom neboli cudzie ani agresívne a vulgárne prejavy.

Policajný zbor monitoruje aj sociálne siete a podobné stránky a skupiny nahlasuje Facebooku na zablokovanie. Momentálne však nie je jasné, či je blokovanie skupiny trvalé, alebo len dočasné. Treba však veriť, že pôjde o tú druhú spomínanú možnosť.

Náš tip
Polícia upozorňuje na nebezpečných kolobežkárov. Aké sú pravidlá jazdy na kolobežke?

31.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+