MojAndroid

Výkonný riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg sa pred pár mesiacmi podelil o novinky, ktoré budú čoskoro pridané do aplikácie WhatsApp. Jedna z nich sa už dlhšie ukrývala v beta verzii aplikácie a podľa portálu The Verge bude oddnes pridaná aj do stabilnej verzie. Reč je možnosti posielať miznúce fotky a videá.

Možnosť odosielať miznúce fotky bola v beta verzii aplikácie WhatsApp už mesiac

Po aktualizácií budete môcť odosielať fotky alebo videá, ktoré sa po jednom zobrazení automaticky vymažú. Podobnú funkciu môžete poznať z aplikácie Instagram. Pri odosielaní stačí klepnúť na tlačidlo „1“, ktoré sa zobrazí naľavo od tlačidla odoslania. Príjemca uvidí, že ide o miznúcu fotku a môže si z nej urobiť snímku obrazovky. Preto sa nespoliehajte, že obsah fotky uvidí len raz a že si ho nemôže pozrieť spätne.

Whatsapp miznúce fotky
Foto: TheVerge.com

WhatsApp ako príklad použitia novej funkcie ukázal odosielanie fotky, ktorá obsahuje citlivé informácie, v tomto prípade heslo na Wi-Fi. Samozrejme existujú aj iné možnosti, ako novinku využiť. V každom prípade je užitočné mať k dispozícii možnosť nechať fotku alebo video zmiznúť hneď po otvorení a nie čakať sedem dní, kým sa vymaže automaticky s ostatnými správami.

WhatsApp chystá aj ďalšie novinky

Zuckerberg v júni potvrdil, že táto funkcia bude do aplikácie pridaná, neuviedol však, že kedy. Podľa portálu WaBetaInfo bola možnosť odosielať miznúce fotky v beta verzii aplikácie WhatsApp už zhruba mesiac. Výkonný riaditeľ Facebooku v rovnakom rozhovore taktiež uviedol, že neskôr sa môžeme tešiť aj na podporu viacerých zariadení naraz alebo na možnosť zapnúť miznutie správ globálne, pre všetky staré aj nové čety.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
One UI 4.0: Prostredie bude inšpirované dizajnovým jazykom Material You

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+