MojAndroid

Instagram minulý týždeň predstavil nový filter, ktorý blokuje zobrazovanie citlivých príspevkov. Má blokovať napríklad príspevky o sebapoškodzovaní alebo zbraniach. Tvorcovia sa však sťažujú, že po jeho zavedení majú ich príspevky výrazne horší dosah. Podľa portálu The Verge teraz musia svojich skladovateľov vyzývať, aby filter vypli.

„Za posledných 24 hodín som viedol veľa rozhovorov s umelcami a ďalšími tvorcami, ktorí sú neuveriteľne frustrovaní z blokovania príspevkov,“ uviedol tvorca Phillip Mine v reakcii na nový filter. „Ostatní používatelia sú naopak frustrovaní, že sa im nezobrazuje obsah, ktorý by chceli vidieť.”

Instagram tvrdí, že nový filter má vplyv len na odporúčané príspevky

Instagram však tvrdí, že tvorcovia sa nemajú čoho báť. Nebezpečný obsah je filtrovaný automaticky a nový filter dáva používateľom možnosť obmedziť zobrazovanie menej závažného citlivého obsahu. Ovplyvniť by však mal len obsah zobrazovaný v kartách Explore a IGTV Discover, kde sa používateľom zobrazujú príspevky náhodne na základe odporúčaní algoritmu. Hlavného kanálu a príbehov, kde sa zobrazujú len príspevky od sledovaných účtov, by sa to týkať nemalo.

Naopak podľa Instagramu môže filter niektorým tvorcom pomôcť zviditeľniť sa medzi používateľmi, ktorí ho majú vypnutý. Týmto používateľom sa aj naďalej bude na sociálnej sieti zobrazovať citlivý obsah, avšak neuvidia príspevky, ktoré porušujú pravidlá Instagramu. Nevie sa však, koľko citlivého obsahu im bude sociálna sieť zobrazovať.

Používateľ si nemôže vybrať, aký typ citlivého obsahu sa mu bude alebo nebude zobrazovať

Miner upozorňuje, že problém nového filtru je to, že zhrnul všetok citlivý obsah do jedného. Jeho príspevky napríklad často zobrazujú nahotu, ktorú Instagram považuje za citlivú. Niektorým používateľom sa tento typ príspevkov môže páčiť, ale nemusia ho vidieť, keď majú filter zapnutý, pretože nechcú vidieť napríklad príspevky o násilí. To isté platí aj napríklad na obsah, ktorý je spojený s tabakom alebo s liekmi.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Google Play má prvú aplikáciu s 10 miliardami stiahnutí

26.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+