MojAndroid

Služba WhatsApp už dlhšiu dobu ponúka funkciu miznúcich správ, ktorú chce časom vylepšiť novými možnosťami. Ako nastaviť miznúce správy, vysvetlil portál AndroidPolice.

Čo je funkcia Miznúce správy služby WhatsApp?

Funkcia Miznúce správy umožňuje nastaviť, aby sa odoslaná po určitom čase v zariadení príjemcu automaticky vymaže. Nemôžete ju však povoliť pre všetky kontakty naraz a musíte to urobiť individuálne pre každý kontakt alebo skupinu. Funkcia bude fungovať len pre nové správy po zapnutí nastavenia, pričom vaše staršie konverzácie nebudú ovplyvnené.

WhatsApp Miznúce správy | Foto: Redakcia

V súčasnosti sa správa automaticky vymaže po uplynutí 7 dňoch. Služba WhatsApp pred časom prehlásila, že pracuje aj na možnosti nastaviť 24-hodinový alebo 90-dňový časový limit. V prípade konkurenčnej platformy Telegram je to 24 hodín, týždeň a mesiac. Najpokročilejšie možnosti ponúka služba Signal, ktorá umožňuje nastaviť ľubovoľný časový limit.

Ako na to?

  • Klepnite na meno kontaktu, ktoré je k dispozícii v hornej časti vlákna konverzácie.
  • Vyberte položku Miznúce správy. Ak to robíte po prvýkrát, tak vám WhatsApp zobrazí malú úvodnú obrazovku funkcie, kde vysvetľuje jej možnosti.
  • Následne stačí kliknúť na položku Zapnúť a odoslané správy budú v prípade vybraného kontaktu po 7 dňoch z jeho zariadenia vymazané.

Ako by sa mohol príjemca dostať k miznúcim správam aj po ich vymazaní?

Pri využívaní funkcie netreba zabúdať na pár trikov, vďaka ktorým sa môže príjemca dostať k správam ja po ich automatickom vymazaní. Napríklad si ich môže predtým uložiť alebo spraviť snímku obrazovky. Správa sa tiež môže naďalej zobrazovať v oznámeniach, v citácii, v zálohe konverzácie alebo v inej konverzácii, do ktorej bola zdieľania.

Náš tip
Viomi s9 UV: Robotický vysávač so všetkým, čo k tomu patrí | Test
30.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+