MojAndroid

Už je to nejaký ten čas, čo Facebook spustil pre svoju chatovú aplikáciu Messenger tzv. Messenger Day. Je to funkcia, ktorá umožňuje pridávať fotografie do Messengeru na spôsob Snapchat-Stories. Môžete tak s vašimi známymi zdieľať svoj deň prostredníctvom zaujímavého obrázku.

Hneď na úvod treba povedať, že Messengeru sa s touto funkciou nedarí až tak, ako Instagramu či WhatsAppu. Napriek tomu dosahuje slušné čísla. Messenger Day má pol roka po spustení teraz podľa štatistík 70 miliónov denných používateľov, ktorí zdieľajú či sledujú fotografie a videá.

Zo zaujímavosti, Instagram Stories potrebovali len 2 mesiace na to, aby dosiahli 100 miliónov používateľov. A teraz prichádza ešte väčšie číslo – WhatsApp status si zase získal už po 10 týždňoch 175 miliónov používateľov. Obe služby majú 250 miliónov denných používateľov, pričom konkurenčný Snapchat má “len” 173 miliónov denných používateľov celej svojej aplikácie.

Všeobecne hovoríme o tom, že Facebook Messenger stále zaznamenáva rast a je najväčšou komunikačnou aplikáciou pre rôzne platformy na Západe. Messenger teraz dosiahol míľnik 1,3 miliardy mesačných používateľov. Rovnako je na tom aj WhatsApp, ktorý využíva miliarda denných používateľov a 1,3 miliardy ľudí za mesiac. Najbližší konkurent Messengeru z Východu je čínsky WeChat, ktorý používa zhruba 938 miliónov používateľov mesačne.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+