MojAndroid

Mark Zuckerberg už dávno plánoval z Messengeru vytvoriť samostatnú platformu. Zdá sa, že sa mu to aj darí. Počet používateľov komunikačného nástroja stále rastie a už ich je toľko, že bez problémov ide o jednu z najväčších platforiem na svete. Facebook Messenger má totiž už 1,2 miliardy aktívnych používateľov.

Messenger stále prechádza zmenami

Na grafe nižšie môžete vidieť, ako sa menila používateľská základňa Messengeru v priebehu rokov. Hoci nárast nie je taký dynamický, ako v druhej polovici minulého roku, používateľov stále pribúda.

Okrem toho ale prechádza Messenger aj ďalšími zmenami. Už nejde iba o miesto, kde nájdete tých ľudí, ktorých neviete kontaktovať inak. Pre mnohých používateľov sa stal Facebook Messenger primárnym komunikačným kanálom, pre ktorý opustili inú konkurenčnú aplikáciu.

Boti zaostávajú, tak prichádzajú Snapchat filtre

Asi takto by sa dalo zhrnúť napredovanie Messengeru v posledných mesiacoch. Vlani vyvolalo vlnu nadšenia prehlásenie o tom, že do Messengeru budú nasadení boti s umelou inteligenciou. Hoci niekoľko ich existuje a nájdu sa používatelia, ktorí ich aj využívajú, zatiaľ sa nekonala žiadna revolúcia v tomto smere.

Naopak, Facebook začal v Messengeri predstavovať množstvo ďalších funkcií, ktoré by sme možno neočakávali. Pribúdajú najmä vychytávky z iných platforiem, ako Snapchat. V Messengeri tak už nájdete aj príbehy a ďalšie funkcie, ktoré oslovia najmä mladších používateľov.

Svetlá budúcnosť?

Facebook Messenger je dnes bez debaty jednou z najpoužívanejších mobilných aplikácií na svete. Facebook má ale aj ďalšie plány, ako platformu zdokonaliť a spopularizovať aj medzi ďalšími ľuďmi. Využíva k tomu množstvo noviniek a funkcií, ktoré predstavuje takmer na týždennej báze. Uvidíme, kam sa platforma posunie ďalej, no nič nenasvedčuje tomu, že by nové vychytávky nemali pribúdať aj naďalej.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: David Marcus (Facebook) via TechCrunch

14.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dano

  A nie je sa čo čudovať… Správy si prečíta každý kto má FB konto, aj keď Messenger nepoužíva. Perfektná synchronizácia medzi zariadeniami. Sedím pri PC,píšem z neho,odídem,vytiahnem mobil a všetko tam je, píšem ďalej. Minule som po dlhej dobe spustil Skype na mobile a história konverzácií sa nejak nenačítala… Boli síe tak pol roka staré,ale aj tak nechápem prečo. Inak aj Lite verzia je teraz už fajn funkčná, nechápem prečo nie je pre náš región na markete… Viber a podobné alužby fungujú rovnako ,ale na dvoch mobiloch naraz veru nie…

  • Brais

   Podľa mňa je to skôr preto, lebo ho ľuďom nanútili. Ja osobne používam aplikáciu Disa a ak by ju facebook zablokoval tiež, tak radšej si zmažem účet ako by som mal používať niečo, čo mi nanútia. Dokým to išlo používal som aj fb aj messenger len cez prehliadač a to mi bohate stačilo

   • Dano

    Otázka nanútenia je diskutabilná. Nanútili, to je fakt, ale ja to tak neberiem. Nikdo som nejako extra nepoužíval samotnú FB aplikáciu v telefónoch, ale Messenger vždy a bol som rád že komunikačná aplikacia je mimo celého FB a ja nemusím mať v mobile ten kolos (že už aj samotný Messenger je už obrovská apka tak to je druhá vec…). FB aplikácia išla z mobilu ako prvá preč. Messenger som naopak na každý mobil inštaloval. FB doteraz používam iba v prehliadači a aj to dokonca verziu m.facebook.com … Inak keď to takto pôjde ďalej s Messengerom že bude nabaľovať často sprostosti tak asi prejdem trvalo na Lite verziu. Už teraz ju má skúšobne na jednom telefóne a v pohode. Ale obmedzenia tam sú.

 • Camaro

  naco appka co “žere” baterku? na fb pisem cez browser v mobile

+