MojAndroid

Jedna z najpopulárnejších komunikačných sociálnych sietí WhatsApp oslavuje veľký míľnik. Dostal sa na hranicu 1 miliardy denných používateľov. Pozor, ide o ľudí, ktorí aplikáciu využívajú denne, nie celkovo. Mesačne je to totiž ešte viac používateľov, presnejšie 1,3 miliardy.

Pri tejto príležitosti WhatsApp zverejnil aj nejaké ďalšie zaujímavé čísla. Denne si ľudia vymenia až 55 miliárd správ cez ich kanál. Cez WhatsApp ptitom denne putuje ďalších 4,5 miliardy obrázkov či fotografií a niečo kolo miliardy videí. WhatsApp pritom myslí na množstvo svojich používateľov a snaží sa im sprostredkovať zážitok z používania domáceho jazyka. Preto podporuje až 60 rôznych jazykov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zaujímavosťou je, že hoci WhatsApp neobsahuje rôzne fičúrky, ktoré poznáme z komunikačných sietí ako Snapchat, stále je významným komunikačným prostriedkom pre množstvo ľudí. WhatsApp sa pritom snaží stále zatraktívňovať svoje služby a pre používateľov chystá ďalšie novinky. Spoluzakladateľ Jan Koum hovorí:

“Či už ide o zdieľanie osobných fotiek a videí, alebo o spájanie cez videohovory či informovanie kamarátov o vašom stave v Statuse, komunikácia cez WhatsApp nebola nikdy jednoduchšia a osobnejšia. Sme poctení, že tak veľa ľudí využíva novinky na jedinečné vzájomné spájanie. Oslavujeme tento míľnik a zaväzujeme sa viac než kedykoľvek predtým, že prinesieme ešte viac užitočných funkcií, ktoré si môžete vychutnať. Zároveň poskytneme naďalej spoľahlivosť, jednoduchosť a bezpečnosť, ktorú od WhatsAppu aj očakávate. Ďakujeme vám za pretrvávajúcu podporu.”

Ktorú komunikačnú sieť najradšej využívate? Máte nainštalovaný WhatsApp a patríte k jeho denným opužívateľom? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+