MojAndroid

Máte radi tvár na titulnej fotografii tohto článku? Ak áno, potom môžete ostať pokojní. V opačnom prípade máte veľkú smolu. Mark Zuckerberg je, z pochopiteľných dôvodov, jednou z najväčších postáv na svojej vlastnej sociálnej sieti s vyše 84 miliónmi sledovateľov. Je veľmi pravdepodobné, že ak ho aj vy nesledujete, medzi vašimi priateľmi sa nájdu takí, ktorí čítajú každý jeden z jeho príspevkov. A niektorí ich možno aj zdieľajú. Potom je už veľmi pravdepodobné, že tieto príspevky uvidíte aj vy. A nemôžete voči tomu nič robiť.

Náš tip
Mark Zuckerberg si naprogramoval vlastný inteligentný systém v domácnosti. Volá ho Jarvis

Marka Zuckerberga totiž nie je možné na sociálnej sieti zablokovať tak, ako ktoréhokoľvek iného smrteľníka. Ak vám prekáža nejaký používateľ a už nikdy od neho nechcete vidieť žiadny príspevok, jednoducho si ho bloknete. Je to radikálna, no v niektorých prípadoch potrebná praktika. Neplatí to ale pre veľkého Marka. Najzaujímavejšie na tom ale je, že to nie je jeho výsada. Facebook totiž vyznáva jedno menej známe pravidlo, podľa ktorého sa po určitom množstve zablokovaní stane používateľ imúnny voči tomuto kroku.

mark-zuckerberg-blokovanie
Marka sme si zablokovať nemohli ani my. Ani keby sme veľmi chceli.

Je to preto, aby sa používatelia vyhli zriedkavým kampaniam, keď nejaký virálny príspevok vyzýva verejnosť, aby si používatelia sociálnej siete zablokovali konkrétneho používateľa. S množstvom fanúšikom prichádza aj množstvo nenávistníkov, a tak je zrejmé, že Mark už dosiahol potrebný počet blokovaní. Stalo sa tak dokonca už v roku 2010. Nikto ďalší si ho už zablokovať nemôže. Ak vám jeho príspevky prekážajú, máte smolu. Alebo môžete Facebook prestať používať úplne.

Zdroj: Mashable

12.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+