MojAndroid

Predstava plnohodnotnej umelej inteligencie je čoraz reálnejšia. Inteligentní asistenti sa neustále zdokonaľujú a je zrejme iba otázkou niekoľkých rokov, kým pôjde o každodennú súčasť našich životov. Šikovní programátori sa teoreticky už teraz môžu snažiť vytvoriť umelú inteligenciu, ktorá by predbiehala dobu. O niečo podobné sa snažil aj CEO Facebooku Mark Zuckerberg, ktorý si naprogramoval vlastného inteligentného asistenta do domácnosti. Jeho meno je Jarvis.

Podobne, ako Tonymu Starkovi, aj Zuckerbergovi odpovedá asistent na rôzne otázky a nie iba na priame príkazy. Samozrejme, zvládne základné povely, ako spustiť televíziu či zapnúť/vypnúť svetlá v danej miestnosti. Zuckerbergova demonštrácia ale naznačuje, že konverzácia s jeho asistentom je plynulá a nie robotická tak, ako v prípade mnohých iných inteligentných asistentov. Celú demonštráciu si môžete pozrieť na videu.

Jedna správa portálu FastCO ale dáva tušiť, že asistent nefunguje presne tak, ako je zachytené vo videu. Ďalším faktom, ktorý možno zníži vaše nadšenie, je schopnosť inteligentného reproduktoru Amazon Echo vykonávať množstvo zo zobrazených funkcií. Samozrejme, inteligentný asistent Zuckerberga má niekoľko vynikajúcich funkcií, no je otázne, nakoľko by bol skutočne užitočný v reálnej domácnosti. Bez ohľadu na to je ale skvelé, že sa technologickí giganti venujú podobným projektom. Pokrok v umelej inteligencii môže mať ďalekosiahle dôsledky a prakticky môže zmeniť spôsob, akým funguje naša spoločnosť.

Zdroj: The Verge, FastCO

22.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+