MojAndroid

O hoaxoch a podvodoch ste už určite minimálne z našej strany počuli množstvo informácií. Ak patríte k tým šťastnejším, určite viete, ako sa nenechať nachytať podvodníkmi, respektíve ich viete rozpoznávať. Čo však tí menej informovaní? Nuž, tí nanešťastie môžu dopadnúť horšie a sú trestaní neúprosnými podvodníkmi, ktorí chcú vo väčšine prípadov vaše ťažko zarobené peniaze. Teraz vyčíňa stránka, ktorá sa tvári ako Lidl.

Náš tip
WhatsApp: Toto sa stane s vaším účtom, ak nepotvrdíte nové podmienky

Rozhodne nejde o oficiálnu stránku obchodu Lidl. Značí tomu hneď viacero vecí.

Iba pred pár hodinami sa na sociálnej sieti Facebook objavila stránka, ktorá sa tvári ako známy obchodný reťazec Lidl. Práve dôveryhodné meno dokáže v obetiach vyvolať dôveru a naláka sa do nepríjemných problémov viacero ľudí.

V čase písania tohto článku, stránku Lidl Ge (názov je v skutočnosti napísaný zvláštnym a pre Facebook nezvyčajným štýlom písma) sleduje 24 ľudí. Do podvodnej súťaži sa ale prihlásilo podstatne viac ľudí.

lidl podvodna stranka sutaz na facebooku
Snímka obrazovky podvodnej súťaže z mobilnej apky siete Facebook | Foto: Redakcia

Rátať môžeme s desiatkami jedincov, ktorých zrejme podvodník osloví s tým, že sú víťazmi a bude od nich žiadať napríklad údaje z platobnej karty. Ide o starý známy podvod, no nemôžeme vedieť, či neprajníci nemajú v rukáve ukryté ešte ďalšie, lacné triky. Alebo skôr drahé? Záleží na ľuďoch, či podobnej hlúposti uveria.

Prosíme vás, nepodľahnite dôverným menám veľkých firiem, ktoré robia súťaž o neuveriteľné výhry. Už samotná stránka vyzerá podľa nášho názoru hneď na prvý pohľad veľmi podozrivo.

Meno nie je správne, sleduje ju minimum používateľov a podvodník si nedal ani snahu spraviť nejaké poriadne logo. Vašu pozornosť, čas a peniaze si rozhodne nezaslúži.

Podvodov na internete je neúrekom, preto treba vedieť, ako sa im vyvarovať

Podvody boli, sú a stále aj budú. Preto je potrebné vedieť, ako na nich reagovať, ako sa brániť a ako ich rozpoznávať. Mnohé z nich pritom nemusia byť priamo na sociálnej sieti, ale oklamať vás môžu napríklad aj na Bazoši, cez telefón alebo iným spôsobom, spojeným s finančnými prostriedkami.

Náš tip
Google Asistent vám teraz dokáže zaspievať aj o vakcínach
10.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+