MojAndroid

Spoločnosť Google rada pridáva do svojho hlasového asistenta krátke piesne, ktoré reagujú na aktuálne dianie vo svete. Teraz sa k nej pridáva ďalšia a Google Asistent vám zaspieva pesničku, ktorá oslavuje príchod vakcíny proti koronavírusu. O novinke informoval portál AndroidPolice.

Let’s celebrate that we have the vaccine
To helps us bring a change to this old routine
It can help us build our immunities
While taking care of our communities

Vaccines are safe and an important step
Towards opening up and shaking hands again
And going somewhere we couldn’t visit for months
Protecting ourselves and the world at once

Scientists worked night and day
In record time they found a way
Like superheroes in masks and gloves
Helping us get back to what we love

Google Asistent spieva rád

Ak si chcete pieseň vypočuť, stačí Asistentovi povedať príkaz „Hey Google, sing the vaccine song“, alebo si ju vypočujte na videu priloženom nižšie. V závislosti nastavenia vám pesničku zaspieva buď žena alebo muž. Text krátkej piesne hovorí o výhodách, ktoré vakcína prinesie, vrátane návratu k bežnej rutine, možnosti znova si podávať ruky alebo znova cestovať. Taktiež dáva uznanie vedcom, ktorí na vývoji vakcíny. Google sa týmto spôsobom pravdepodobne snaží povzbudiť ľudí, ktorí váhajú, či sa dajú zaočkovať alebo nie.

Pieseň o vakcíne proti vírusu Covid-19 nie je jediná, ktorú vám Google Asistent dokáže zaspievať. Google ho naučil spievať aj napríklad pesničku o umývaní rúk, o nosení rúšok či halloweenskú alebo novoročnú pieseň.

Náš tip
Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za apríl 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+