MojAndroid

Spoločnosť LG zažíva skutočne veľmi zlé obdobie. Kórejská firma najskôr vyhodila polovicu vedenia a od základu zmenila spôsob, akým funguje na mobilnom trhu a teraz prišla ďalšia rana pod pás v podobe výrazného zníženia odhadov predaja vlajkovej lode LG G5.

Náš tip
LG predstavil štvoricu smartfónov X power, X mach, X style a X max

Celkový cieľ predajov pre druhý štvrťrok tohto roku klesol zo 16,5 milióna predaných kusov na 15 miliónov a môžu za to práve zlé predaje smartfónu LG G5. Toho by mala spoločnosť predať iba 2,5 milióna kuso v druhom štvrťroku, pričom pôvodné predpoklady boli na úrovni 3-3,5 milióna.

LG-G5

Tieto nízke čísla sa podpísali aj o to, že spoločnosť preukáže za druhý štvrťrok tohto roku stratu na úrovni približne 110 miliónov USD. To je síce lepšie ako v predchádzajúcom štvrťroku, no stále ide o stratu a spoločnosť vie, že takýto stav dlho nebude môcť udržať. Správa z Aju Business Daily, odkiaľ pochádzajú aj predchádzajúce odhadyy, naznačuje dokonca takú situáciu, kedy by LG predalo v kalendárnom roku 2016 iba 5,5 milióna kusov vlajkovej lode LG G5, čo je o viac ako polovicu menej oproti prvotným plánom na úrovni 12 miliónov kusov.

Náš tip
LG Stylus 2 Plus: Vylepšený displej, výkon aj fotoaparát

Zdroj: DigiTimes

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+