MojAndroid

Medzi veľkých výrobcov Android zariadení sa počíta nepochybne aj LG. To tento rok predstavilo vlajkovú loď LG G5, o ktorej sme však počuli veľmi málo. A nielen my. LG G5 sa nepredáva vôbec tak, ako by LG chcelo, a tak vyvodila kórejská spoločnosť dôsledky. Polovica vedenia dostala kopačky a spoločnosť sa teraz snaží prísť na to, ako opäť naštartovať predaje svojich smartfónov.

Náš tip
LG G5 má kovové unibody telo, unikátne príslušenstvo a duálny fotoaparát

“Piatkové prehlásenie (o zmene vo vedení) sa konalo preto, že najnovšia vlajková loď LG Electronics – G5 – zlyhala v generovaní tržieb,” znie oficiálne vyhlásenie spoločnosti. Mobilný segment LG sa presúva do rúk novému riaditeľovi s menom Oh Hyung-hoon, a ten sa bude po novom zodpovedať priamo vedúcemu celého mobilného segmentu Cho Juno. LG si uvedomuje, že ich vlajková loď má svoje výhody oproti konkurencii, no samotný smartfón aj jeho moduly sú veľmi drahé a nie sú dostupné na všetkých trhoch. Podľa interných informácií sa hovorí o tom, že LG už teraz pracuje na LG G6, ktorá by mala napraviť nalomené ego spoločnosti.

Zdroj: KoreaTimes

2.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+