MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Kia ProCeed Android Auto test (7)

Kia ProCeed

Kia ProCeed v sebe spája pohodlnosť, športovosť a eleganciu. Okrem toho sa môže pochváliť batožinovým priestorom s objemom 594 litrov. K dispozícii je cúvacia kamera s dynamickým navádzaním, asistent autonómneho brzdenia, systém upozorňujúci na pohyblivé prekážky, systém sledovania pozornosti vodiča a podobne. Motorizácia zahŕňa benzínové aj naftové motory. s výkonom 103 – 150 kW (140 – 204 koní) za cenu od 21 090 €. Náš testovací model bol benzínový s objemom 1,7 l. Ocenili sme výborné odhlučnenie aj pri vyššej rýchlosti na diaľnici.

Technické parametre:

  • Motor: benzín/diesel, 103 – 150 kW
  • Rozmery (dĺžka x šírka x výška): 4605 x 1800 x 1422 mm
  • Rázvor: 2650 mm
  • Batožinový priestor: 594 / 1545 litrov
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: od 7,5s
  • Pohotovostná hmotnosť: 1409 – 1496 kg

Infotainment

Kia ProCeed disponuje infotainmentom, ktorý ponúka displej s uhlopriečkou 10,25″ a HD rozlíšením. Štandardom sú dobré pozorovacie uhly a zlá nie je ani viditeľnosť na priamom slnku. Potešila nás aj dobrá oleofóbna vrstva, odtlačky prstov sa príliš nezachytávali. A ak áno, tak sa dali veľmi ľahko vyčistiť. Výborná bola aj odozva na dotyk. Svoj smartfón si v Kii ProCeed môžete odložiť do priehradky, v ktorej sa bezdrôtovo nabije. S autom ho pripojíte prostredníctvom USB-C konektora.

Kia ProCeed Android Auto test (7)

Pomocou dotykového displeja nastavíte viacero funkcionalít auta a tiež pohodlia. Nájdete tu ovládanie klimatizácie, rôznych komfortných prvkov a nechýba ani navigácia. My však radšej používame Waze alebo Google Mapy s Android Auto.

Android Auto

Pre správne fungovanie systému Android Auto odporúčame použiť originálny kábel, ktorý ste dostali k smartfónu. Nie vždy to funguje s neoriginálnym. Ak originálny predsa len nemáte, siahnite skôr po overenom certifikovanom kábli od kvalitného výrobcu.

Kia ProCeed Android Auto test (7)

Keď už máte smartfón s nainštalovanou aplikáciou Android Auto a kvalitný kábel, môžete zariadenia prepojiť. Prvotné nastavenie budete samozrejme musieť vykonať počas toho, keď auto stojí. Ak je v pohybe, systém vás nepustí. Trvá to len pár sekúnd a čas si určite nájdete. V smartfóne povolíte všetky potrebné náležitosti a Android Auto je nastavené.

Počas používania Android Auto môžete telefonovať priamo s použitím handsfree v automobile. S týmto sme nemali absolútne žiadny problém. Avšak párkrát nás potrápilo zlé pripojenie či spomalenie celého systému. Dôvod, prečo to tak bolo, nevieme.

Zhrnutie

Službou Android Auto už disponujú takmer všetky nové vozidlá. Kia ProCeed nie je žiadnou výnimkou. Počas testovania sme ocenili slušný displej, ktorý sa nachádza takmer v ideálnej polohe. Bezproblémové bolo aj telefonovanie. Trochu sklamaní sme z pomalších reakcií, ktoré si nevieme vysvetliť. Tiež sa nám Android Auto párkrát automaticky odpojilo, tiež nevieme prečo. Používali sme originálny kábel a smartfón Samsung Galaxy Note 10+.

Prečítajte si aj:

15.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+