MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Android Auto žiaľ na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Pripravili sme návod, ako Android Auto stiahnuť, a tiež ako aplikáciu nastaviť.

Pokiaľ plánujete kúpiť nový automobil značky Volvo a plánujete používať aj Android Auto, najskôr by ste si mali skontrolovať či vozidlo túto službu podporuje.

Displej infotainmentu modelu XC40 od Volvo disponuje neštandardným pomerom strán na výšku. Ide o 9″ dotykový panel s peknými farbami a slušnou čitateľnosťou za každých podmienok. Systém Android Auto je však primárne nastavený tak, aby fungoval na infotainmentoch s opačným pomerom strán – na šírku. Predsa len, automobilov s takýmto infotainmentom je na trhu podstatne viac.

Volvo XC40 Android Auto navigácia

Prvé pripojenie

Pre správne fungovanie systému Android Auto odporúčame použiť originálny kábel, ktorý ste dostali k smartfónu. Nie vždy to funguje aj  s neoriginálnym. Ak ten originálny nemáte, siahnite skôr po overenom certifikovanom kábli od kvalitného výrobcu.

Volvo XC40 Android Auto pripojenie

Prepojenie smartfónu s automobilom prebehlo hladko. Po pripojení kábla automobil smartfón automaticky deteguje a na displeji sa objaví hláška o dostupnosti Android Auto. Pre jeho aktivovanie však musíte zájsť do menu v infotainmente a tam zvoliť funkciu Android Auto. Toto sme museli urobiť len prvýkrát. Následne sa služba vždy zapínala automaticky po pripojení smartfónu.

Obrazovka rozdelená do dvoch častí

Fungovanie s Android Auto je už štandardné. Jedinou zmenou oproti ostatným automobilom je, že služba sa zobrazuje len v dolnej polovici obrazovky. Tá horná je stále vyhradená pre bežné funkcie infotainmentu. Pre niekoho to môže byť trochu mätúce – je to naozaj nezvyčajné. Výhodou zase je, že ide o akýsi multitasking. Pre aktiváciu nejakej funkcie automobilu prostredníctvom infotainmentu tak nemusíte aplikáciu Android Auto minimalizovať.

Volvo XC40 infotainment Android Auto

K dispozícii sú všetky funkcie a aplikácie, ktoré Android Auto ponúka. Navyše, počas testovania s Volvo XC40 všetko fungovalo bez problémov. Smartfón sa neodpájal, dokázal navigovať a počas toho napríklad telefonovať. Dobre fungoval aj Android Asistent.

Volvo XC40 – Základné špecifikácie:

  • Výkon 140 kW (190 k)
  • Objem motora 1969 ccm
  • Náhon na všetky 4 kolesá
  • Krútiaci moment 400 Nm
  • 8-stupňová automatická prevodovka
  • Priemerná spotreba 4,6 l/100 km, 5,7 l/100 km v meste (udávaná výrobcom)
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,9 s
  • Maximálna rýchlosť 210 km/h
  • Hmotnosť 1698 kg
  • Rozmery: 4425 × 1863 × 1652 mm (D × Š × V)

Ak si chcete pozrieť video, ako Android Auto funguje, navštívte náš YouTube kanál.

Náš tip
Android Auto dostáva nový vzhľad a ovládanie
8.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+