MojAndroid

Android Auto je na svete už pár rokov a v poslednom období sa udomácňuje v automobiloch takmer všetkých značiek. Ak patríte medzi fanúšikov smart technológií a uvažujete nad kúpou nového automobilu, podpora Android Auto môže byť jedným z kľúčových aspektov rozhodovania.

Android Auto v skratke

Android Auto je služba, ktorú poskytuje Google. Na správne fungovanie potrebujete automobil s podporou Android Auto a smartfón s operačným systémom Android a nainštalovanou aplikáciou Android Auto. Ak už toto všetko máte, stačí smartfón pripojiť pomocou USB kábla priamo s automobilom (odporúčame použiť originálny kábel).

Keď už máte auto so smartfónom prepojené, na displeji vášho infotainmentu vidíte špeciálne rozhranie. To vám umožňuje ovládať základné funkcie smartfónu (telefonovanie a podobne) priamo pomocou vášho infotainmentu bez toho, aby ste sa musteli čo i len dotknúť smartfónu.

Okrem toho môžete využívať podporované hudobné aplikácie a prehrávať hudbu, prípadne nechať sa odnavigovať pomocou aplikácie nainštalovanej v smartfóne (Waze, Google Mapy…).

Zoznam vozidiel značky Volvo, ktoré podporujú Android Auto:

  • Volvo XC90 a XC90 Twin Engine – modely 2016 a novšie
  • Volvo S90, V90 a V90 Cross Country – modely 2017 a novšie
  • Volvo XC40, XC60, XC60 Twin Engine, V90 Twin Engine, S90 Twin Engine – modely 2018 a novšie
  • Volvo V60, V0 Twin Engine a V60 Cross Country – modely 2019
  • Volvo S60 a S60 Twin Engine – budúce modely od roku 2020
27.9.2019
Zdroj: Volvo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+