MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Kia e-Soul Android Auto

Kia na autosalóne v Ženeve v roku 2016 oznámila, že všetky jej automobily predávané v Európe budú vybavené infotainment systémom s podporou Android Auto. A ani elektromobil e-Soul nie je výnimkou.

Kia e-Soul Android Auto

Základné parametre Kia e-Soul:

  • Kapacita batérie: 64 kWh
  • Dojazd: 452 km
  • Výkon: 150 kW (204 k)
  • Krútiaci moment: 204 Nm
  • Záruka 7 rokov alebo 150 000 kilometrov
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy
  • Maximálna rýchlosť: 167 km/h
  • Nabitie z 20 na 80 % za 42 minút

Prvé pripojenie

Pre správne fungovanie systému Android Auto odporúčame použiť originálny kábel, ktorý ste dostali k smartfónu. Nie vždy to funguje aj s neoriginálnym. Ak ten originálny nemáte, siahnite skôr po overenom certifikovanom kábli od kvalitného výrobcu.

  • Kia e-Soul podporuje aj bezdrôtové nabíjanie smartfónov

Infotainment zastrešuje 10,25″ displej s krásnymi farbami a skvelou čitateľnosťou. Je samozrejme širokouhlý. Systém Android Auto sa spustí v ľavej časti, z ktorej zaberie približne 75 percent. Vpravo nájdete informáciu o tom, k akému smartfónu je pripojený a tiež že ide o funkciu Android Auto. My sme Android Auto testovali so smartfónom Huawei Mate 20 Pro.

Kia e-Soul Android Auto

Kvalitná multimediálna výbava

Po prvom spustení na nás vybehla stará (nová) známa obrazovka, ktorej nechýba tmavá téma. Android Auto ju dostalo v nedávnej aktualizácii. Všetky funkcie je samozrejme možné ovládať veľmi pohodlne pomocou dotykového displeja. Mimochodom, ten reaguje na pohyb prsta výborne.

Počas testovania sme vyskúšali prehrávanie hudby, navigovanie a telefonovanie. Všetko dopadlo presne podľa našich očakávaní. Za zmienku stoja aj kvalitné reproduktory od Harman Kardon, ktoré nám testovanie spríjemňovali. Navigovanie bolo taktiež bezproblémové a auto sa od smartfónu neodpojilo ani raz.

Kia e-Soul Android Auto

Náš tip
Android Auto dostáva nový vzhľad a ovládanie

15.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+