MojAndroid

Na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve automobilka Kia oznámila, že všetky jej automobily predávané v Európe budú vybavené infotainment systémom Android Auto. Ten by sa mal po prvýkrát objaviť v modeli automobilu Niro hybrid, ktorý má na trh prísť v 3Q tohto roka. Neskôr ho budú nasledovať ďalšie automobily Optima Plug-In Hybrid a Optima Sportswagon. Kia zároveň potvrdila, že všetky jej modelové línie dostanú tento systém ešte do konca budúceho roka.

Nové Kie sa budú okrem tohto systému dodávať aj s funkciou Kia Connected Services, ktorá okrem navigácie ponúka napríklad aktuálne dopravné informácie, zoznam lokácií stacionárnych radarov a kamier, body záujmu a predpoveď počasia. To všetko bezplatne po dobu siedmich rokov od zakúpenia auta.

Android Auto bude slúžiť na zjednodušené ovládanie vášho smartfónu počas šoférovania. Všetko potrebné budete môcť vykonať hlasovým ovládaním alebo tlačidlami na volante, čím sa zvýši okrem pohodlnosti aj bezpečnosť na cestách. Android Auto dokáže zobraziť informácie z Google, Google Maps, Google Play a Google Play Music, a to všetko bez toho, aby ste museli pustiť ruky z volantu. K dispozícii budú aj aplikácie tretích strán, ktoré zážitok zo šoférovania ešte umocnia. Všetky informácie pritom uvidíte priamo na veľkej stredovej konzole auta.

 

1.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+