MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Coupé

Ďalšia generácia úspešného modelu v sebe spája športovosť charakteristickú pre vozidlá kupé a funkčnosť vozidiel SUV. Výsledkom je vozidlo, ktoré kladie na jedinečný dizajn, slobodu a pokrokovú techniku.

Mercedes GLC 300

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC v skratke:

  • Palivo: benzín
  • Výkon: 190 kW (258 k)
  • Krútiaci moment: 370 Nm
  • Kombinovaná spotreba: 7,4 l/100 km

Infotainment

Infotainment ponúka displej s uhlopriečkou 10,25″ a rozoíšenie 1920 x 720 pixelov. Ako sme si už pri Mercedese zvykli, ovládať ho môžete priamo z volantu, dotykom prsta alebo zo stredovej konzoly. Ovládanie je veľmi príjemné, pohyb v menu rýchly a kvalita displeja spĺňa tie najprísnejšie kritériá.

Mercedes GLC Android Auto

Infotainment je umiestnený približne v strede, medzi šoférom a spolujazdcom. Oceňujem, že je posunutý trochu vyššie – minimálne kvôli bezpečnosti. Infotainment samozrejme zaobstará aj obsluhu funkcie Android Auto.

Moderné konektory

Pre správne fungovanie systému Android Auto odporúčame použiť originálny kábel, ktorý ste dostali k smartfónu. Nie vždy to funguje aj s neoriginálnym. Ak ten originálny nemáte, siahnite skôr po overenom certifikovanom kábli od kvalitného výrobcu. Výhodou, ale aj nevýhodou je použitie USB-C konektora. Stále máme na trhu väčšinu smartfónov, ku ktorým sú dodávané originálne káble, ktoré obsahujú z jednej strany klasické USB-A. Tu môže nastať problém s kompatibilitou.

Mercedes GLC 300

  • Nechýba priehradka na bezdrôtové nabíjanie smartfónu

Pokiaľ ste takýto kábel v balení smartfónu nenašli, musíte si ho niekde zaobstarať. Odporúčam zakúpenie kvalitnejšieho kábla od overeného výrobcu. Síce bude drahší, ale aspoň bude fungovať.

Prvé pripojenie a fungovanie

Keď už máte smartfón s nainštalovanou aplikáciou Android Auto a kvalitný kábel, môžete zariadenia prepojiť. Prvotné nastavenie budete samozrejme musieť vykonať počas toho, keď auto stojí. Ak je v pohybe, systém vás nepustí. Trvá to len pár sekúnd a čas si určite nájdete. V smartfóne povolíte všetky potrebné náležitosti a Android Auto je nastavené.

Mercedes GLC 300

  • Navigácia z Android Auto sa môže premietať aj na Head-Up displeji, pokyny uvidíte tiež na displeji za volantom
  • Android Auto sa nezobrazuje na celej ploche displeja infotainmentu, pravá aj ľavá strana sú orezané

Počas navigovania som ocenil veľmi pekný monitor s dostatočne jemným rozlíšením. Navigáciu si dokonca môžem nechať premietať aj na displej priamo za volantom. Hlasové pokyny sú samozrejmosťou. S pripojeným Android Auto môžete v Mercedese GLC aj telefonovať. Mikrofóny sú dostatočne kvalitné a druhá strana sa na hovor ani raz nesťažovala. Kvalitné sú aj reproduktory vo vozidle – či už na telefonovanie alebo počúvanie obľúbenej hudby.

Mercedes GLC 300

Zhrnutie

Mercedes-Benz GLC je ďalším z radu nových automobilov, ktoré podporujú Android Auto. Funguje spoľahlivo, zariadenie sa počas testu neodpájalo, navigácia bola bezproblémová a to isté platí aj pre telefonovanie. Vozidlo preto môžem s kľudným svedomím odporučiť všetkým, ktorí plánujú Android Auto využívať. Len pozor na konektory.

18.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+