MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Volkswagen Passat Alltrack TDI v skratke:

  • Motor: 2,0 TDI, 1968 ccm
  • Výkon: 140 kW (190 k) / 176 kW (240 k)
  • Prevodovka: 7 st. dvojspojková DSG
  • Krútiaci moment: 400 Nm / 500 Nm
  • Objem kufra: 639 litrov
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 7,9s / 6,7s
  • Maximálna rýchlosť: 225 km/h / 241 km/h
  • Objem palivovej nádrže: 66 litrov
  • Kombinovaná spotreba: 5 / 5,9 l / 100 km

Infotainment: Dotykový displej v hlavnej úlohe

Každý správny nový automobil musí disponovať kvalitným infotainmentom s dotykovým displejom a VW Passat Alltrack samozrejme nie je výnimkou. V strede sa nachádza zobrazovač, ktorý je orientovaný na šírku. Pomocou neho dokážete ovládať takmer každý aspekt vozidla.

Volkswagen Passat Android Auto - 9

Okrem toho obsahuje aj celkom slušnú hlasovú navigáciu, ktorá sa môže premietať aj priamo pred vašimi očami. Za volantom, medzi budíkmi. Ovládať ho môžete aj hlasom. A práve tento displej využijete aj pre Android Auto.

Prvé pripojenie: Až príliš aktuálny konektor

Pre správne fungovanie systému Android Auto odporúčame použiť originálny kábel, ktorý ste dostali k smartfónu. Nie vždy to funguje aj s neoriginálnym. Ak ten originálny nemáte, siahnite skôr po overenom certifikovanom kábli od kvalitného výrobcu.

Keďže Volkswagen ide s dobou, nájdete tu len USB-C konektor. Klasické USB teda chýba. A to môže byť problém. Smartfóny síce používajú USB-C konektor štandardne, no druhá strana je v 99 % prípadoch riešená klasickým USB.

My sme preto využili kábel dodávaný so 45 W nabíjačkou pre Samsung Galaxy Note 10+. A fungoval. Ak v balení smartfónu obojstranný USB-C kábel nemáte, odporúčame kúpiť kvalitný, od overeného výrobcu.

Volkswagen Passat Android Auto - 9

  • Pod infotainmentom nechýba ani priehradka na smartfón, ktorý tu nabijete bezdrôtovo.

Android Auto funguje na jednotku

Keď je už všetko pripojené, privíta vás stará známa služba Android Auto. Už s novým – tmavým dizajnom. Teraz už len stačí stiahnuť vašu obľúbenú navigáciu (Waze, Google Mapy…) a vyštartovať. Smartfón je pripojený, okrem navigácie ho môžete využívať na prehrávanie hudby alebo telefonovanie. Všetko samozrejme bez problémov.

Smartfón sa počas testovania od systému samovoľne neodpájal a všetko fungovalo presne tak, ako by fungovať malo. Počas testovania sme vyskúšali všetky funkcie, ktoré systém Android Auto ponúka a v kombinácii s Passatom Alltrack sme boli spokojní.

Náš tip
Android Auto dostáva nový vzhľad a ovládanie

25.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+