MojAndroid

V prvom článku sme sa vás informovali o tom, že Becca prechádza zo svojho iPhonu na Huawei P40 Pro. Medzi hlavné dôvody, kvôli ktorým sa tak rozhodla, bola lepšia výdrž batérie, pekný displej a hlavne kvalitnejší fotoaparát. Keďže je moderátorka a je aktívna aj na svojom Instagrame, kvalitný fotoaparát určite príde vhod.

Portál MôjAndroid.sk mal byť akýmsi odborným garantom tohto prechodu. Každý týždeň sme sa s Beccou stretávali a riešili prípadné nástrahy a problémy, ktoré mohli s prechodom prísť. Inštalovali sme aplikácie, radili sme, vysvetľovali. Prechod na Huawei bol úspešný a my si povieme, čo sa Becce na jej novom telefóne páči, ako sa vysporiadala s absenciou Google služieb a či prechod na  nový telefón neľutuje.

Hardvérové rozdiely

Práve tieto rozdiely sú viditeľné najviac. V porovnaní s iPhonom je Huawei P40 Pro väčší a ťažší. Na toto si Becca musela jednoducho zvyknúť. S vyššou hmotnosťou ale prichádza aj silná batéria, v tomto prípade s kapacitou až 4200 mAh. A práve výdrž batérie je jednou z najlepších vlastností, ktoré si Becca teraz užíva. iPhone jej nevydržal ani zďaleka tak dlho ako Huawei P40 Pro.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Ďalším rozdielom, ktorý si ihneď zamilovala, bol krásny displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Na ňom je všetko akési rýchlejšie, plynulejšie. Keď si na to človek raz zvykne, už nič iné nechce.

Kvalitný fotoaparát je vo vlajkovom smartfóne od Huawei už dlhé roky samozrejmosťou. P40 Pro nie je žiadnou výnimkou. Becce sa páčia fotografie vytvorené za dobrých svetelných podmienok, no najväčšie rozdiely vidí v tme. Tam, kde boli fotografie z iPhonu tmavé a prakticky nepoužiteľné, sú snímky od Huawei stále veľmi dobré. Výrazne tomu pomáha pokročilý nočný režim.

Becca si doteraz myslela, že zoomovanie pri fotení mobilom nebude nikdy používať. Avšak P40 Pro má periskopický objektív s päťnásobným optickým priblížením. S takýmto snímačom je zoomovanie doslova zábavou.

A čo softvér? Ako to išlo?

Poďme ale ďalej. Práve softvér je tým, čoho sa používatelia pri kúpe Huawei smartfónu obávajú najviac. A obávala sa aj Becca. Nevedela či dokáže nájsť a nainštalovať všetky potrebné aplikácie. Avšak s našimi radami to išlo ako po masle.

Huawei-becca

Zistila, že obchod Huawei AppGallery je plný kvalitných aplikácií, dokonca aj tých lokálnych. Bez problémov tu našla väčšinu svojich aplikácií. Síce nie všetky, ale väčšinu áno. Problém nebol s bankovou aplikáciou, spoločne sme nainštalovali aplikáciu slovenských rádií a bezproblémová je aj navigácia. Becca je nadšená zo slovenského Sygicu, no rada používa aj Waze. Appku Waze sme síce v AppGallery nenašli, ale pomocou Petal Search sme ju nainštalovali, pričom je stopercentne funkčná.

Huawei AppGallery

Mimochodom, nedávno pribudla v AppGallery mapová aplikácia Petal Maps, ktorá je zatiaľ v beta verzii, no vyzerá veľmi sľubne. Okrem prezerania máp je možné prostredníctvom tejto appky aj navigovanie.

Pokiaľ v obchode AppGallery nebudú všetky aplikácie, Petal Search od Huawei bude skvelou alternatívou na ich inštaláciu. Nájde prakticky všetko, a to priamo z domovskej obrazovky.

Aké sú teda prvé dojmy po mesiaci s Huawei P40 Pro?

Pravdou je, že prechod nebol úplne plynulý. Becca si musela zvykať na nový telefón, nové rozmery, nové funkcie, alternatívy. Nie všetky aplikácie, ktoré používala v iPhone, sú aj pre operačný systém Android. A potom je tu absencia Google služieb, ktorá jej tiež spočiatku komplikovala jednoduchý prechod. Nakoniec sa to ale podarilo.

Ku každej svojej obľúbenej aplikácii si Becca našla alternatívu, ktorá funguje minimálne rovnako dobre. Momentálne jej nič nebráni v maximálnom používaní svojho nového Huawei smartfónu. Všetko je nastavené, aplikácie sú nainštalované a fungujú spoľahlivo.

Teraz si môže plnohodnotne užívať kvalitný fotoaparát, vysokú rýchlosť, skvelú výdrž a kvalitné spracovanie svojho nového Huawei smartfónu.

Celkovo môžeme povedať, že prechod bol síce náročný, ale zaobišiel sa bez zbytočných problémov. Nenarazili sme na nič, žiadnu aplikáciu či funkciu, ktorú Becca využívala vo svojom iPhone a nemôže ju používať v Huawei. Vždy sa našla nejaká alternatíva, prípadne úplne rovnaké riešenie, aké má Apple.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

23.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+