MojAndroid

Ako iste viete, Huawei momentálne čelí vážnym problémom. Obchodná vojna s USA vyústila do rôznych zákazov, azda tým najhorším je zákaz prístupu k Google službám pre Huawei. To znamená žiadny obchod Google Play, YouTube, Google Fotky a podobne.

huawei petal search

Čínsky výrobca preto pracuje na alternatíve vlastného obchodu s názvom AppGallery. Práve toto je hlavné miesto, kde používatelia nájdu svoje aplikácie a hry. Spočiatku tu bolo dosť prázdno, situácia sa ale zlepšuje. Denno-denne do AppGallery pribúdajú nové a nové aplikácie a hry. Výrobca sa sústreďuje najmä na lokálny obsah. Zoznam lokálnych slovenských aplikácií, ktoré sú v AppGallery, nájdete v článku Huawei AppGallery sa rozrastá o ďalšie slovenské aplikácie | Kompletný zoznam.

Petal Search: Komplexný vyhľadávací nástroj

Aj napriek snahe Huawei je nemožné dostať do AppGallery všetky aplikácie, ktoré sa nachádzajú v obchode Google Play. A práve na túto situáciu vyvinula spoločnosť nástroj s názvom Petal Search. Ako to celé funguje?

huawei petal search

V prvom rade ide o klasické vyhľadávanie naprieč smartfónom. Po potiahnutí prsta zhora nadol po domovskej obrazovke Huawei smartfónu sa zobrazí klávesnica, do ktorej môže používateľ zadať vyhľadávané slovo.

Ako vyhľadať aplikáciu?

Takto je možné vyhľadávať nainštalované aplikácie, informácie na internete a po novom aj aplikácie, ktoré v smartfóne nainštalované nie sú. Po zadaní vyhľadávaného slova sa stačí prepnúť do tabu s názvom “Aplikácie”.

huawei petal search

Nástroj Petal Search vyhľadá aplikáciu a nainštaluje ju z alternatívneho zdroja (napríklad APKPure), pokiaľ sa aplikácia nenachádza v obchode AppGallery.

Ako dostať Petal Search do smartfónu?

Ak vlastníte smartfón od Huawei, je pravdepodobné, že aplikáciu máte už predinštalovanú. Pokiaľ nemáte, stačí vojsť do odbhocu AppGallery, vyhľadať Petal Search a nainštalovať.

Petal Maps

Oficiálne Huawei mapy, ktoré majú nahradiť riešenie od Googlu. Momentálne je aplikácia v beta verzii a inštalácia je možná priamo z obchodu AppGallery. Graficky veľmi príjemne spracovaná mapová aplikácia, ktorej nechýba ani možnosť navigovania. Už v beta verzii funguje výborne, nestráca signál a nepadá. K dispozícii je aj synchronizácia s Huawei Cloud pre uloženie dôležitých bodov používateľa.

Petal maps

15.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+