MojAndroid

Instagram prišiel v týchto dňoch so zrejme najväčšou aktualizáciou za posledné roky. Tá priniesla najmä jednu novú funkciu, ktorú mnohí označujú ako “game changer”. Ide o nové carousel albumy, ktoré do jedného postu umožňujú používateľom pridať až do 10 fotiek. Medzi nimi si následne používatelia môžu priamo na nástenke listovať.

instagram-carousel

Náš tip
Instagram testuje pridávanie viacerých fotografií v jednom príspevku

Nová funkcia má hneď niekoľko výhod, no zrejme najväčšou je to, že vás niekto nebude spamovať 10 za sebou idúcimi fotkami z jeho narodeninovej párty alebo výletu v prírode. Doteraz bol carousel dostupný ako formát reklamy na Facebooku a na Instagrame, no sme radi, že sa Facebook rozhodol túto funkciu ponúknuť aj bežným používateľom. Facebook pritom do budúcnosti plánuje nasadenie ďalších netradičných formátov príspevkov.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Carousel album je už dostupný aj pre používateľov Instagramu na Slovensku. Pokiaľ chcete využiť tento formát príspevku tak stačí, aby ste pri publikovaní dlhšie podržali prst na niektorej z fotografií v galérii a následne zvolili všetky fotky, ktoré chcete pridať do albumu. Pokiaľ carousel album nevidíte medzi možnosťami Instagramu, tak si ho aktualizujte na najnovšiu verziu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

23.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+