MojAndroid

Prvé smart hodinky série Huawei Watch sa na trhu objavili ešte v roku 2015. Predstavenie ich ďalšej generácie sa očakáva v najbližších mesiacoch. Podľa portálu HuaweiCentral budú hodinky Huawei Watch 3 využívať systém HarmonyOS a nemala by chýbať ani podpora eSIM.

Nové grafické rozhranie prinesie systém HarmonyOS

Predošlá generácia hodiniek Huawei Watch GT 2 Pro zaujala hlavne veľmi dobrou výdržou na jedno nabitie v spojení s bezdrôtovým nabíjaním. Prednosťou bolo aj kvalitne spracované telo s vysokou odolnosť voči škrabancom, podpora množstva športových aktivít a kvalitný displej. Na týchto prednostiach by mala stavať aj ďalšia generácia hodiniek.

Podľa leakera na čínskej sociálnej sieti Weibo by mali mať hodinky Huawei Watch 3 nové grafické rozhranie vďaka systému HarmonyOS. Ďalší čínsky leaker dokonca zverejnil snímky tohto rozhrania na sociálnej sieti Twitter. Ikonky aplikácií a funkcií budú podľa nich zoskupené v prstenci , čo má asi imitovať vytáčanie klasických telefónov minulého storočia.

Podpora eSIM, smart zariadení v domácnosti a aplikácií tretích strán

Podľa leakera by sa mali hodinky objaviť na trhu už v priebehu mája. Ďalej naznačuje, že Huawei Watch 3 budú podporovať funkciu eSIM, čo znamená podporu mobilného pripojenia. Smart hodinky by tiež mali umožňovať pripojenie viacerých zariadení inteligentnej domácnosti (IoT).

Huawei Watch GT 2 Pro | Foto: Redakcia

Vďaka systému HarmonyOS pribudne aj podpora aplikácií tretích strán, čo bolo jeden z hlavných mínusov minulej generácie., Zvýši sa tým počet aplikácií pre smart hodinky. Používateľ bude mať viacej možnosti, ako nahradiť funkcie smartfónu. Čo sa týka fitness funkcií, hodinky Watch GT 3 budú poskytovať športové režimy z existujúcich zariadení Watch GT so systémom Lite OS.

huawei watch gt 2 pro
Huawei Watch GT 2 Pro. Foto: Redakcia


Zároveň pribudnú aj nové režimy s množstvom funkcií umelej inteligencie. Smart hodinky Huawei Watch 3 by mali  pravdepodobne mieriť hlavne na čínskych zákazníkov a súperiť s populárnym modelom Samsung Galaxy Watch3. Ten sa nachádza aj v našom výbere najlepších športových smart hodiniek na trhu.

Náš tip
Vieme, kedy Google pravdepodobne predstaví nové Pixel zariadenia
9.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+