MojAndroid

Spoločnosť HTC v súčasnosti zažíva neľahké chvíle. Tohto roku predstavila len tri modely smartfónov a predajné čísla vôbec nie sú lichotivé. Firma je v strate a v tomto roku bude musieť podniknúť niečo veľké, aby sa vyšvihla aspoň do kladných čísel.

V minulosti sa HTC darilo oveľa viac

HTC určite patrí medzi najznámejších výrobcov smartfónov na svete. V minulosti patrilo nepochybne aj medzi najobľúbenejších. No s príchodom lacnejšej čínskej konkurencie, menovite Huawei a Xiaomi, začalo strácať svojich zákazníkov a postupne upadať do červených čísel. Za zmienku stojí aj jedno zaujímavé porovnanie. V máji 2013 urobilo HTC väčší obrat ako za celý kalendárny rok 2018. Teda určite musí urobiť niečo, aby sa udržalo nad nulou.

HTC už so svojimi modelmi nie je také úspešné ako v minulosti
HTC už so svojimi modelmi nie je také úspešné ako v minulosti

Nelichotivé čísla tohto roku

Rok 2018 priniesol nejednému vedúcemu HTC vrásky na čele. Obrat za posledných 12 mesiacov činí 770,8 milióna amerických dolárov, pričom je to vôbec poprvýkrát, čo klesol pod jednu miliardu. Oproti obratu za rok 2017 je predstavuje toto číslo až 62-percentný pokles, čo určite nie je dobré meno pre značku.

Zatiaľ čo o obrate máte pomerne presné informácie, straty za rok 2018 HTC neuviedlo. Môžeme sa ale odraziť od priznanej straty za prvé tri kvartály. Tá činí niečo vyše 360 miliónov amerických dolárov. Výrobca tak musí priniesť tento rok niečo, čo mu pomôže odraziť sa od dna.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
HTC Desire 12s debutuje s nízkymi špecifikáciami aj cenou
Náš tip
HTC U11 Life dostáva Android 9.0 Pie ako prvé HTC vôbec
Náš tip
Trh so smartfónmi zažíva recesiu. Vráti sa v roku 2019 na svoje predchádzajúce hodnoty?
5.1.2019
Zdroj: Phonedog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • mikael

    Už roky čítame o tom ako sa HTC-čku nedarí, ako je v strate, ako klesli tržby za posledný kvartál/rok, ako musí prísť s niečím novým, ako má zlú cenovú politiku, a aj tak táto firma furt žije, resp. prežíva. Ako je to možné?? HTC som mal veľmi rád, bolo mojim vstupným zariadením do sveta smartfónov, a prostredie Sense bolo skvelé už za čias Desire HD, ale posledné roky mám pocit že HTC už len čaká na zázrak (alebo bankrot).

    • skoda9635

      Darí sa ich VR oddeleniu. HTC Vive je skvelé zariadenie…a možno majú aj zisky z poskytovania služieb a predaja príslušenstva. Zrejme majú ešte nejaké odložené peniaze z dôb minulých (fondy, rezervy a tak), prípadne niekto ešte kupoval ich akcie (neviem či sú síce na akciovom trhu).

+