MojAndroid

Prezident divízie smartfónov a pripojených zariadení spoločnosti HTC Chialin Chang potvrdil, že spoločnosť tento rok predstaví dokopy iba 6 až 7 smartfónov. Po tom, ako boli predstavené modely HTC U Ultra a HTC U Play tak môžeme očakávať iba niekoľko ďalších modelov, ktoré budú predstavené v priebehu tohto roka.

Náš tip
Vieme, kedy dostane HTC 10 na Slovensku aktualizáciu na Android 7.0 Nougat!

HTC U Ultra 8

Dôvodom majú byť nekončiace sa finančné problémy spoločnosti, ktoré vyústili do takýchto opatrení. Chang tiež povedal, že HTC tento rok nepredstaví model s označením HTC 11. To môže znamenať hneď niekoľko vecí, no s najväčšou pravdepodobnosťou HTC plánuje zmeniť profil svojej línie vlajkových lodí. To ale neznamená, že tento rok žiadnu ďalšiu vlajkovú loď neuvidíme, práve naopak. Nie je zrejmé, kedy sa tak stane, no tento rok by sme sa mali dočkať ešte jednej skutočnej vlajkovej lode, ktorá bude konkurovať najlepším modelom tohto roku.

Okrem toho HTC pracuje na príprave dostupnejšej línie smartfónov. Niektoré z nich by mohli byť predstavené už na konferencii MWC v Barcelone na prelome februára a marca. Stále ale musíme mať na pamäti fakt, že výrobca tento rok predstaví už iba maximálne 5 rôznych zariadení. Uvidíme, aké to budú a či tento krok pomôže spoločnosti dostať sa zo zlej finančnej situácie.

Zdroj: engadget via GizmoChina

13.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+