MojAndroid

Hoci taiwanské HTC predstavilo minulý rok zatiaľ najlepší smartfón vo svojej histórii, dosiahlo najmenší príjem za posledných 11 rokov svojho pôsobenia. A to aj napriek tomu, že začalo opäť vyrábať smartfóny pre Google. Medzimesačný príjem spoločnosti HTC klesol až o 16,4%, čo je 6-mesačné minimum ($199,96 milióna), zatiaľ čo medziročne si HTC v decembri 2016 pohoršilo o 1,7%.

HTC 10-recenzia-13

Náš tip
HTC by mohlo 12. januára predstaviť nový smartfón Ocean Note

Celkové príjmy spoločnosti v minulom roku dosiahli slabých $2,447 miliardy, čo predstavuje 35-percentný pokles oproti roku 2015 a celkovo najnižší príjem od roku 2005. Zisk za posledný kvartál minulého roka bol mínusový, a to v hodnote približne $68,25 milióna. Pre HTC to ale znamená 7. po sebe idúci kvartál, kedy bol ich finančný zisk negatívny, čo môže byť týmto štýlom pre spoločnosť devastačné. Uvidíme, či sa taiwanský výrobca postaví tento rok na nohy, no ak nezačne poriadne zarábať zo svojich smartfónov a virtuálnej reality HTC Vive, tak to môže byť začiatok jeho konca.

Zdroj: Digitimes

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+