MojAndroid

Už viac ako 140 000 kusov. Toľko sa predalo headsetov HTC Vive, ktoré aj napriek svojej vyššej cene spôsobili medzi fanúšikmi ošiaľ. V porovnaní s predajmi populárnych smartfónov je to malé čísle, no treba si uvedomiť, že ide o jeden z prvých kompletných VR produktov aj s dostatočným množstvom obsahu a aj poriadne vysokou cenovkou.

Náš tip
HTC Vive: Virtuálna realita, ktorá vás pohltí | RECENZIA

HTC Vive

HTC pokračuje v úspechoch vo svete VR. Všetko to začalo spustením predajov, keď hneď počas prvých desiatich minút si svoj HTC Vive rezervovalo až 15 000 zákazníkov, čo malo hodnotu približne 12 miliónov dolárov. Minulý mesiac sa začali šíriť informácie o tom, že spoločnosť predala už 140 000 kusov headsetu. CFO spoločnosti Chialin Chang prezradil, že v skutočnosti je to ešte viac, aj keď nepovedal, koľko presne to je. Dodal tiež, že každý predaný kus prináša spoločnosti zisk, čo HTC v súčasnosti skutočne potrebuje.

Priemerne stojí HTC vo svete 800 USD, čo by pri týchto predajoch znamenalo tržbu na úrovni 112 miliónov. Spoločnosť už dlhšie argumentuje stále väčšiu orientáciu mimo segmentu smartfónov a teraz sa zdá, že práve virtuálna realita by mohla byť tým pravým smerom, ktorým by sa HTC mohlo uberať.

Zdroj: SeekingAlpha via PhoneArena

26.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+