MojAndroid

HTC ešte pred niekoľkými rokmi patrilo k elite medzi výrobcami mobilných zariadení. Hoci jeho zariadenia stále patria medzi špičku, nedosahujú dostatočné predaje a taiwanský výrobca sa už dlhodobo trápi s finančnými problémami. Inak tomu nebolo ani v treťom kvartáli tohto roka.

HTC 10-recenzia-18

Náš tip
HTC malo vyšší príjem, no aj tak zaznamenalo v Q2/2016 stratu

Medzi júlom a októbrom hlási HTC stratu na úrovni $133 miliónov, pričom už v tomto období spoločnosť vyrábala Pixel smartfóny pre Google. HTC vie, že na smartfónoch už zrejme nezarobí, a tak sa sústredí aj na iné odvetvia priemyslu. Veľmi sa mu darí vo virtuálnej realite, kde jeho okuliare HTC Vive majú len malú konkurenciu, no to bohužiaľ na vyrovnanie strát nestačí. V Q2/2016 stratilo HTC až $152 miliónov, takže sa dá povedať, že medzi-štvrťročne si spoločnosť trochu polepšila. Sami sme zvedaví, ako sa bude spoločnosti dariť v poslednom štvrťroku 2016 a či sa im podarí v predvianočnom období znížiť aspoň časť zo svojich strát.

Zdroj: AndroidPolice

27.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+