MojAndroid

Tak ako iné spoločnosti, aj HTC hodnotilo finančnú situáciu vo firme po druhom kvartáli tohto roka. Taiwanskému výrobcovi sa konečne podarilo nakopnúť predaje svojej vlajkovej lode a VR headsetu HTC Vive, čo im zaručilo o 27% vyšší príjem ako v prvom kvartáli tohto roka. Ten sa vyšplhal na úroveň $598,4 miliónov, no aj tak je spoločnosť stále v strate. Tá je však už menšia.

HTC 10-prvypohlad-5

Aktuálne má spoločnosť stratu na úrovni približne $132,9 milióna, ktorú sa snaží zraziť k nule všetkými možnými spôsobmi. HTC napríklad predalo aj pozemky pod svojimi nehnuteľnosťami v meste Taoyuan, čo do firemnej kasy prinieslo $31 miliónov. Nie sme si však istí, či práve predaj majetku je cesta, ako sa HTC vymaní zo straty. Každopádne sa ďalej zameriavajú na predaj svojej vlajkovej lode HTC 10 a okuliarov HTC Vive, ktoré patria medzi to najlepšie, čo dnes ponúka virtuálna realita.

Zdroj: GSMArena

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+