MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti HTC sa finančne nedarí. Už niekoľko mesiacov po sebe preukazuje veľmi nelichotivé hospodárske výsledky a ani piaty mesiac tohto roku nebol pre taiwanského výrobcu spasením. Napriek tomu, že vo väčšine kútov sveta sa už predáva nová vlajková loď HTC 10 a aj headset s virtuálnou realitou HTC Vive, tržby spoločnosti výrazne klesli oproti minulému roku.

Náš tip
HTC: História značky, ktorá bola roky ukrytá

HTC 10-recenzia-18

Tržby spoločnosti boli v máji na úrovni 200 miliónov USD, čo je 37,4% pokles oproti rovnakému mesiacu minulého roku. Prepad síce nie je taký obrovský ako v predchádzajúcich obdobiach, no ešte stále sa nedá hovoriť o znovuzrodení spoločnosti. Je síce pravda, že nová vlajková loď sa ešte nepredáva v Indii a hoci trh je tu veľký, dopyt po prémiových zariadeniach až taký ohromný nie je.

htc vive

Uvidíme, čo ukážu ďalšie mesiace, teraz ešte určite nemôžeme nad spoločnosťou lámať palicu. Novinka sa im skutočne vydarila a aj virtuálnu realitu zobrali z veľmi dobrého konca. Múdrejší budeme až neskôr, keď sa predaje nových zariadení skutočne odrazia na celkových hospodárskych výsledkoch.

Zdroj: HTC Investors via Phandroid

7.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+