MojAndroid

Značka Honor, ktorá dlhé roky patrila čínskej spoločnosti Huawei, prešla len nedávno pod nového vlastníka. Majitelia jej smartfónov sa ale nemusia báť o stratu softvérovej podpory. Podľa portálu GSMarena modely Honor 20, Honor 20 Pro a Honor V20 dostávajú v týchto dňoch beta verziu nadstavby Magic UI 4.

Magic UI 4 je premenovaná nadstavba EMUI 11

Menované smartfóny už beta verziu Magic UI 4 pred časom dostali na čínskom trhu a teraz sa dostáva aj na globálne modely. Pokiaľ sa pýtate, čo prináša nadstavba Magic UI 4, tak úplne to isté, čo nadstavba EMUI 11.

Ide totiž o prakticky totožný softvér, ktorý má len pre smartfóny značky Honor vlastné označenie. A rovnako ako pre Huawei smartfóny s EMUI 11 aj pre Honor smartfóny s Magic UI 4 je to príprava na systém Harmony OS.

Napriek tomu, že značka Honor prešla pod nového vlastníka, tak sa o softvérovú podporu starších modelov bude naďalej starať spoločnosť Huawei.

Samotný predaj značky Honor a vývoj systému Harmony OS je reakciou na minuloročné rozhodnutie amerického ministerstva obchodu. To zakazuje predávať spoločnosti Huawei americké technológie. V dôsledku neho jej smartfónom, ktoré boli predstavené od minulej jesene, chýbali Google aplikácie a to vrátane modelov značky Honor.

Ako sa prihlásiť do beta programu pre Magic UI 4?

  • Nainštalujete a spustite Aplikáciu beta programu.
  • Prihláste sa pomocou vášho Huawei ID.
  • Vyberte položku Personal.
  • Kliknite na Join Project.
  • Kliknite na Available Project.
  • Ak je projekt beta verzie Magic UI 4 k dispozícii, tak ho vyberte.
  • Prečítajte si detaily projektu a prihláste sa do neho. Aktualizácia s Magic UI 4 by sa mala následne nainštalovať.

Čo prináša nadstavba Magic UI 4?

Nadstavba Magic UI 4 je prakticky totožná s nadstavbou EMUI 11. Tú predstavil Huawei už 10. septembra. Napriek tomu, že bola stále postavená na staršom systéme Android 10, tak priniesla viacero vylepšení.

Jedným z nich je napríklad vylepšený a krajší Always On Displej alebo nové animácie, ktoré majú znížiť záťaž očí a mozgu. Zlepší sa aj spolupráca s desktopovými počítačmi. Po novom bude môcť používateľ sledovať na jednom počítači až tri aktívne obrazovky smartfónov.

Honor 20 Pro diera v displeji

Zaujímavá je aj možnosť jednoduchého odstránenia citlivých dát ako poloha, čas a podrobnosti o zariadení pri prenose dát. Nadstavba Magic UI 4 vďaka tomu získala najvyšší level ochrany CC EAL5+, ktorý uznávajú všetky svetové certifikačné autority. Taktiež dodržiava normy GDPR a GAPP (americká verzia GDPR). Nová nadstavba týmto dáva najavo, že je plne orientovaná na ochranu súkromia svojich používateľov.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia značky Honor. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Samsung zase priniesol na viacero svojich smartfónov Galaxy nadstavbu One UI 2.5. Smartfóny značky Xiaomi a Redmi získali novú nadstavbu MIUI 12.

Náš tip
Čo je to Wi-Fi mesh a ako môže zlepšiť signál?

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+