MojAndroid

Honor je medzi fanúšikmi dostupných smartfónov s výborným pomerom ceny a výkonu už nejaký čas veľkým favoritom. Za posledné roky sme sa od dcérskej značky spoločnosti Huawei totižto dočkali viacerých zariadení, ktoré nás prekvapili práve zaujímavou hardvérovou výbavou a cenou, ktorá značne podlieza viaceré vlajkové lode. Presne taký je aj Honor 9, ktorý sa svojou výbavou opäť veľmi podobá na Huawei P10. Práve s týmto smartfónom má viaceré spoločné črty, aj keď po dizajnovej stránke ide o dve viac menej odlišné zariadenia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Obsah balenia: UNBOXING

Balenie Honoru 9 neskrýva žiadne veľké prekvapenia. Už sme si zvykli, že k dnešným smartfónom zvyknú výrobcovia pribaliť aj zadný ochranný kryt a nástroj pre vyberanie SIM. Naša verzia Honoru 9 je pritom dual SIM, takže slot pre SIM je hybridný a pojme buď dve nano SIM karty alebo jednu nano SIM a jednu pamäťovú kartu microSD. Samozrejmosťou je tiež prítomnosť rýchlej nabíjačky Quick Charge a USB C kábla.

Konštrukcia: Pripomína všelikoho

Honor 9 svojim dizajnom a konštrukčným spracovaním pripomína viacero zariadení, ktoré sa predávajú u nás alebo v zahraničí. Asi najviac sa podobá na minuloročný Samsung Galaxy S7, či dokonca čínsky Xiaomi Mi6. Po konštrukčnej stránke teda nejde o nijako výnimočné zariadenie, aj keď jedna vec je v prípade tohto modelu predsa len extra. Tou je zadná stena, ktorá vďaka až pätnástim vrstvám a povrchu z odolného skla vytvára žiarivý kovový efekt.

Honor 9

Celá zadná strana je po bokoch zaoblená a plynulo prechádza do kovového rámu zariadenia. 2,5D sklom je pokrytá aj predná strana chrániaca displej. Vďaka oblým krivkám je držanie zariadenia v ruke skutočne pohodlné a nebude robiť problémy ani nežnejšiemu pohlaviu. To by mohli zaujímať aj rôzne farebné prevedenia. U nás sa Honor 9 predáva, alebo bude predávať, v zafírovo modrom, ľadovo sivom a neskôr aj v antracitovo čiernom prevedení. Zadný kryt inak neprináša žiadne veľké prekvapenia. Tak ako by sme od nástupcu Honoru 8 očakávali, výrobca tu umiestnil dvojicu snímačov duálneho fotoaparátu, ako aj duálny dvojtónový LED blesk a laserové zaostrovanie.

Predná strana je inak klasický Huawei. Pod 5,15″ displejom tak nájdete kapacitný snímač odtlačkov prstov, ktorý zároveň funguje aj ako tlačidlo domov. Po jeho bokoch sa ale nachádzajú ďalšie dve kapacitné tlačidlá (podsvietené), ktoré sú na rozdiel od mnohých iných programovateľné. Resp., môžete zmeniť ich funkcionalitu alebo ich úplne vypnúť a ponechať zapnuté iba navigáciu pomocou gest hlavného tlačidla. Nad displejom potom nájdete štandardnú zostavu s telefónnym reproduktorom, notifikačnou LED diódou, prednou kamerou a niekoľkými ďalšími snímačmi.

Boky Honoru 9 sú vyrobené z kovu a dodávajú mu pevnosť a eleganciu. V konektorovej výbave nechýba USB C konektor a svoje pevné miesto si tu našiel aj 3,5 mm audio jack. Jeho prítomnosť, pri pohľade na viaceré vlajkové lode, dnes už pritom nie je vôbec samozrejmosťou. Samozrejmosťou v prípade Honor deviatky ale je prítomnosť hlasného reproduktora umiestneného v spodnej časti, ako aj hybridného slotu pre dve nanoSIM, prípadne jednu nanoSIM a pamäťovú kartu microSD. Bonusom je IR dióda, ktorá je situovaná navrchu a umožňuje ovládať domáce elektrospotrebiče. Tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a zapnutie sú štandardne umiestnené napravo.

Honor 9 je zostrojený veľmi precízne a po konštrukčnej stránke patrí medzi súčasnú špičku. Nie každému však ale musí vyhovovať sklenené vyhotovenie, ktoré je náchylnejšie na poškodenie a poškriabanie. Hlavne zadná strana, ktorá je úplne hladká, sa časom pri pokladaní na stôl alebo iné rovné plochy, určite poškodí. Aj my sme už po týždni opatrného zaobchádzania nejaký ten škrabanček našli. Aj preto odporúčame pri jej ochrane použiť dodávaný kryt alebo zakúpiť ochrannú fóliu. Taktiež, pri používaní telefónu treba dávať pozor kde ho pokladáte. Kvôli hladkému povrchu sa totižto telefón ľahko šmýka už aj na mierne naklonených plochách. Nevýhodou je tiež to, že lesklá zadná strana viditeľnejšie zachytáva odtlačky, aj keď určite nie až tak, ako napríklad HTC U11 alebo Sony Xperia XZ Premium.

Veľa našich čitateľov tiež zaujímal stav oleofóbnej vrstvy smartfónu. Tu musíme povedať, že k nej nemáme žiadne výhrady a svoju funkciu plní veľmi dobre. Prsty sa po povrchu skla pohybujú s ľahkosťou a sklo je zároveň aj dostatočne odolné voči zachytávaniu odtlačkov. Navyše, aj tie sa dajú pomerne ľahko vyčistiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+