MojAndroid

Xiaomi patrí medzi svetovú elitu už nejaký ten rok. Za svoj rýchly vzostup môže vďačiť najmä cenovo dostupným zariadeniam, ktoré ponúkajú výborný pomer ceny a výkonu. Nie je tomu inak ani pri novej generácii vlajkovej lode Xiaomi Mi6. S tou spoločnosť opäť ukazuje, že jej smartfóny skutočne stoja za to, o čom sme sa presvedčili aj pri našom testovaní.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie a príslušenstvo

Xiaomi Mi6 prichádza v balení, ktoré prináša aj niekoľko kúskov doplnkového príslušenstva. V krabičke tak okrem rýchlonabíjačky s USB C káblom, nájdete tiež gumený ochranný kryt a redukciu z USB C na 3,5 mm audio jack. Handsfree slúchadlá ale chýbajú.

Konštrukcia: Štýlový kúsok

Xiaomi Mi6 sa nám po otvorení krabice zapáčil už na prvý pohľad. Ešte viac sme si ho ale obľúbili po tom, ako sme ho z nej vytiahli a chytili do ruky. Na prvý pocit je síce ťažší (168 gramov), no za to sa výborne drží v ruke. Vďačí za to najmä zadnej strane, ktorá je po bokoch zaoblená tak, aby dobre sadla do ruky. Skutočne, ovládať Xiaomi Mi6 jednou rukou je bezproblémové a komfortné, čo platí aj o prenášaní napríklad vo vrecku nohavíc. V čiernej farbe navyše pôsobí veľmi elegantne a diskrétne.

Xiaomi Mi6

Za dobrú ergonómiu zariadenia vďačíme aj použitiu menšieho 5,15″ displeja, ktorý má po bokoch len minimálny rámik. Nad ním sa nachádza tradičná kombinácia telefónneho reproduktoru, prednej kamery, senzorov a notifikačnej LED diódy. Pod displejom je to o niečo zaujímavejšie. Nájdete tu zapustený snímač odtlačkov prstov a dvojicu podsvietených kapacitných tlačidiel, ktoré preberajú funkcie pre návrat späť a multitasking. Ich funkcie sa dajú ale v nastaveniach vymeniť, takže ak ste zvyknutí na iné usporiadanie, pri Xiaomi Mi6 to nebude problém.

Nie menej zaujímavá je aj zadná strana. Tá je, ako sme už v úvode spomínali, po bokoch zaoblená a pokrýva ju tiež odolné sklo. Situovaný je na nej duálny fotoaparát s LED bleskom.

Rozloženie ostatných prvkov je viac menej štandardné. V spodnej časti sa nachádza hlasný reproduktor s USB C konektorom. Napravo je to zas ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. Na opačnej strane sa nachádza dual SIM slot, ktorý pojme dve nano SIM karty. Miesto pre pamäť rozširujúcu micro SD kartu sa tu však už nenašlo. Čo stojí za zmienku je tiež absencia 3,5 mm audio jacku, ktorý nahradil USB C konektor. Bonusom je prítomnosť infra diódy pre ovládanie elektrospotrebičov v domácnosti.

Konštrukčné spracovanie Xiaomi Mi6 je špičkové a v porovnaní s drahšou konkurenciou sa určite nemá za čo hanbiť. Práve naopak. Smartfón nás milo prekvapil a minimálne po stránke dizajnu a kvality spracovania, ho považujeme za jeden z najlepších na trhu. V rukách pôsobí trvácnym a pevným dojmom. Navyše, v čiernej verzii nie sú problémom ani odtlačky prstov, ktoré tu v podstate nie je vidieť. Jedinú výhradu máme na klzkú zadnú stranu. Pri držaní v ruke je viac menej všetko v poriadku, no pri položení na nie úplne rovné plochy, môže dochádzať k šmýkaniu. Treba si preto dávať pozor, kam Xiaomi Mi6 pokladáte. To len pre istotu, aby ste si ho znenazdajky nenašli niekde inde, ako ste ho položili. Plusom je tiež zvýšená odolnosť voči vode. Xiaomi Mi6 síce nemôžete ponoriť tak ako niektoré vlajkové lode, no odolá bežným nástrahám, ako je ošpliechanie vodou alebo zmoknutie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

2.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+