MojAndroid

Samsung tento rok neostal len pri predstavení Samsungu Galaxy S7 edge, ale na výstave MWC ukázal aj jeho flatovú verziu Samsung Galaxy S7. Tá samozrejme ponúka takmer na vlas rovnaké parametre, ktorá dnes patria na špicu technologického vybavenia smartfónov. Novinka oproti svojmu predchodcovi ponúka vyšší výkon, lepší fotoaparát, ale aj nové funkcie a konštrukčné vylepšenia, ktoré zvyšujú komfort pri používaní. Aké novinky si pre nás Samsung pripravil vám prezradíme nižšie.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Bez zbytočných parád

Samsung Galaxy S7 sa svojim tvarom na prvý pohľad neodlišuje od väčšiny smartfónov. Na rozdiel od svojho väčšieho súrodenca, Samsungu Galaxy S7 edge, totižto nie je vybavený zahnutým displejom. To má hneď niekoľko výhod. Zariadenie sa vďaka tomu lepšie drží v ruke a je lacnejšie. Samsung Galaxy S7 sa oproti edge verzii predáva aj o 100 eur lacnejšie, čo nie je vôbec zanedbateľný rozdiel. Najmä v prípade, ak pri kúpe smartfónu so zahnutým displejom dostanete len niekoľko, pre väčšinu z vás, nepotrebných funkcií. Výber Samsungu Galaxy S7 je teda voľba z rozumu. Samozrejme, nezapôsobíte s ním tak ako s edge variantom so zahnutým displejom po obidvoch stranách.

Samsung_Galaxy_S7-4

Juhokórejský výrobca oproti minuloročnému modelu prináša niekoľko vylepšení. Konštrukcia je viac zaoblená, čo si všimnete najmä pri pohľade na zadnú stranu. Vďaka tomu sa nový Samsung Galaxy S7 lepšie drží v ruke a nie je tak náchylný na vyšmyknutie ako jeho väčšie dvojča. Prednú stranu vypĺňa 5,1-palcový displej, ktorý pokrýva až 72,1% celej plochy. Pod nim je umiestnené hardvérové home tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj dvojica kapacitných tlačidiel rozmiestnených po jeho stranách. Predku samozrejme nechýba predná kamera, niekoľko senzorov a telefónny reproduktor s multifarebnou notifikačnou LED diódou, ktorá signalizuje zmeškané udalosti.

Samsung_Galaxy_S7v-4

Rozloženie ovládacích prvkov sa nelíši od iných vlajkových modelov výrobcu. Naľavo je to ovládanie hlasitosti, napravo tlačidlo zapnutia a úplne dole 3,5 mm audio jack, microUSB konektor a mriežka reproduktora. Navrchu je zas situovaný hybridný slot, ktorý pojme jednu nanoSIM a pamäťovú kartu microSD. Boky Samsungu Galaxy S7 sú vyrobené zo zliatiny hliníka, pričom prednú aj zadnú stranu pokrýva odolné sklo Corning Gorilla Glass 4. To je dostatočne odolné aj voči škrabancom. Ako to už ale býva zvykom, aj tu sa pri menej opatrnom zaobchádzaní môžu nejaké tie mikroškrabance objaviť a pri páde na zem je tiež náchylnejšie na rozbitie.

Samsung_Galaxy_S7-5

Zadnej strane dominuje šošovka fotoaparátu, ktorému výrobca tento rok venoval tiež viac pozornosti. Oproti predchodcovi ponúka viacero nových technológií, z konštrukčného hľadiska sa však dočkal najmä významného zúženia profilu, čo znamená, že z tela smartfónu už tak nevytŕča. Oceníte to najmä v situáciách, kedy máte smartfón položený na stole. V tomto prípade bude pri ovládaní oveľa stabilnejší ako predchodca. Fotoaparát na zadnej strane inak dopĺňa ešte LED blesk a snímač srdcového tepu.

Samsung_Galaxy_S7-10

Rozmery Samsung Galaxy S7 sú 142,4 x 69,6 x 7,9 mm vďaka čomu sa vojde skutočne do každého vrecka nohavíc, či do ženskej kabelky. K pohodlnejšiemu noseniu pomáha aj zaoblenie zadnej strany a prijateľná hmotnosť na úrovni 152 gramov. Novinka poteší tiež používateľov s aktívnym životným štýlom, ktorí sa so svojim smartfónom neradí obmedzujú. Galaxy S7 sa totižto môže pochváliť certifikáciou IP68, ktorá v tomto prípade garantuje možnosť používať zariadenie v hĺbke 1,5 metra pod vodou, a to po dobu 30 minút. Samsung Galaxy S7 by teda mal zniesť bežné vodné radovánky, vlhké prostredie, či zmoknutie a ošpliechanie vodou. Extrémnym podmienkam by sme ho však určite nevystavovali, keďže Samsung v rámci svojej záruky poškodenie vodou, z pochopiteľných dôvodov, neuznáva. To, či sa budete so svojim 700 eurovým mobilom aj potápať a vystavovať ho extrémnym podmienkam, si teda veľmi dobre rozmyslite.

Samsung_Galaxy_S7-8

Samsung Galaxy S7 sme si pri testovaní skutočne obľúbili. Páčia sa nám menšie rozmery, komfortné a prémiové vyhotovenie konštrukcie, ako aj návrat k odolnosti voči vode. Za jediný nedostatok, podobne ako u Samsungu Galaxy S7 edge, považujeme zachytávanie odtlačkov a mastnoty prstov na skle. Inak ide ale o jeden z najlepšie zostrojených smartfónov na súčasnom trhu.

Porovnanie Samsung Galaxy S7 edge vs. Samsung Galaxy S7
Porovnanie Samsung Galaxy S7 edge vs. Samsung Galaxy S7

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+