MojAndroid

Honor ako dcérska spoločnosť Huawei predstavuje ďalšiu zaujímavú a cenovo dostupnú novinku. Nový Honor 8 patrí aj vďaka svojej podobnosti s Huawei P9 ku skutočne atraktívnym smartfónom, ktoré zaujmú nielen dizajnom a konštrukčným spracovaním. Samozrejme, v prípade značky Honor je rozhodujúca aj cena, a hoci spoločnosť musela obetovať niektoré funkcie a použiť menej výkonnú hardvérovú výbavu, tak musíme povedať, že osmička sa im skutočne vydarila.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia

Honor 8 sa môže už pri prvom pohľade porovnávať takmer s ktorýmkoľvek smartfónom z high-end triedy. Po konštrukčnej stránke výrobca nerobil kompromisy a za svoje peniaze získate skutočne výborne skonštruovaný smartfón, ktorý sa nemusí hanbiť ani za svoj zovňajšok. Kombinácia kovu a skla vyzerá naozaj veľmi dobre a zapáči sa asi každému.

Honor 8-1

Kovový rám je mierne zaoblený, čo v spojení s ochranným 2,5D sklom prispieva k pohodlnejšiemu držaniu v ruke. Oblé krivky plynulo prechádzajú z prednej do zadnej strany. Na smartfóne by ste tak ostré hrany hľadali len veľmi ťažko. Samozrejme, odolné sklo (výrobca jeho bližšie špecifikácie neupresňuje) je hlavne na zadnej strane náchylnejšie na poškodenie. Aspoň v prípade bielej varianty smartfónu však prípadne škrabance uvidíte len veľmi ťažko. Nevýhodou je hladký povrch, ktorý môže spôsobiť zošmyknutie smartfónu na zem a jeho následne poškodenie. Neraz sa nám pri testovaní stalo, že Honor 8 sa po položení na stôl ešte niekoľko centimetrov sám kĺzal. Stáva sa to najmä pri nerovných povrchoch. Pri jeho používaní tak treba na to dávať pozor.

Honor 8-5

Honor 8 zaujme už pri prvom pohľade duálnym fotoaparátom na zadnej strane. Ten už tentokrát ale nenesie značku svetoznámej spoločnosti Leica. Okrem neho nás zaujal aj snímačom odtlačkov prstov, ktorý funguje veľmi spoľahlivo a rýchlo. Navyše, funguje aj ako tlačidlo, ktorému je možné priradiť niekoľko akcií. Novinka zaujme tiež prítomnosťou USB C konektora, ktorý je spolu s 3,5 mm audio jackom a hlasitým reproduktorom umiestnený naspodu.

Honor 8-8

Po ostatných stránkach ide o smartfón so štandardnou konektorovou výbavou a ovládacími prvkami. Nájdete tu teda hybridný dual SIM slot, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a zapnutia, ako aj prednú kameru a notifikačnú LED diódu, ktorá je situovaná v mriežke telefónneho reproduktora. Jej viditeľnosť počas dňa je slabá, v noci však na upozornenia postačuje.

Honor 8-7

Snímač odtlačkov: rýchly a spoľahlivý

Skener odtlačkov musíme pochváliť za jeho rýchlosť a spoľahlivosť. Ako sme si už ale pri zariadeniach Huaweiu a Honoru zvykli, tak poskytuje aj niekoľko funkcií navyše.  Snímač vie rozpoznať základné gestá, ako je pohyb prsta alebo jeho podržanie.

Honor 8-recenzias-3

Stlačením a podržaním tak môžete napríklad zodvihnúť prichádzajúci hovor alebo zastaviť budík. Posunutím zhora nadol sa dá stiahnuť notifikačná lišta, pohybom doľava alebo doprava môžete zas jednoducho prehliadať fotografie v galérii, a to bez toho, aby ste sa museli dotýkať displeja.

Vhod príde aj možnosť zamknúť aplikácie pomocou odtlačku prsta, čo môžete urobiť z aplikácie správca telefónu. Prípadne je k dispozícii aj bezpečnostný sejf, v ktorom si môžete odložiť citlivé súbory. Tie budú bezpečne zamknuté pomocou odtlačku prsta alebo PIN kódu. Bonusom v prípade Honoru 8 je potom funkcia hardvérového tlačidla, ku ktorému sa dajú priradiť rôzne akcie. Dlhým podržaním, stlačením alebo dvojitým kliknutím, tak môžete spustiť konkrétnu funkciu alebo aplikáciu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+