MojAndroid

Zatiaľ čo ešte pred pár rokmi Netflix neohrozene dominoval trhu streamovacích služieb, tak v súčasnosti má už veľmi silnú konkurenciu v podobe HBO Max a Disney+. Podľa najnovších finančných výsledkov spoločnosti sa už začal exodus jej zákazníkov k menovanej konkurencii.

HBO Max rastie, ale od Netflixu je stále ďaleko

Začiatkom tohto týždňa oznámil Netflix štvrťročné výsledky príjmov, ktoré ukázali, že počet jeho predplatiteľov klesol prvýkrát za desaťročie. Konkurencii sa naopak darí. Na konci štvrťroka bolo na celom svete 76,8 milióna predplatiteľov HBO Max a káblovej televízie HBO. Globálni predplatitelia HBO Max a HBO vzrástli medziročne o 12,8 milióna a štvrťročne sa zvýšili o 3 milióny.

HBO Max na Slovensku
HBO Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme je to stále podstatne menej než 221,64 milióna predplatiteľov Netflixu a 129,8 milióna predplatiteľov Disney+. Pre HBO Max je však podstatnejšie, že naďalej rastie. Na rozdiel od Netflixu má HBO stále množstvo nových území, kde môže expandovať a získavať nových zákazníkov.

Netflix vidí za odchodom zákazníkov aj iné faktory než konkurenciu

Netflix pripisuje straty používateľov nielen konkurencii, ale aj zdieľaniu hesla k jednému predplatnému medzi viacerými používateľmi. Kvôli tomu momentálne testuje možnosť, ktorá umožní zdieľať svoje heslá k službe mimo svojej domácnosti za nižší poplatok.

Netflix
Netflix | Zdroj: Miroslav Schwamberg

CEO spoločnosti pred pár dňami taktiež potvrdil, že služba uvažuje o zavedení lacnejšieho predplatného v kombinácii s reklamou. K rovnakému kroku sa už dávnejšie odhodlala aj konkurencia. Za odlivom predplatiteľov môže byť aj nedávne zvýšenie cien predplatného v USA  a v pár ďalších regiónoch.

Aké sú ceny Netflixu a HBO Max na Slovensku?

Na Slovensku však stále platia pôvodné ceny. To znamená 7,99 eur za základné predplatné, 9,99 eur za štandardné predplatné a 11,99 eur za prémiové predplatné.  Základné predplatné je určené len pre jedného používateľa a ponúka videá len v 480p rozlíšení. V prípade štandardného je to HD rozlíšenie pre 2 používateľov a prémiovom 4K rozlíšenie pre 4 používateľov.

HBO Max má na Slovensku jednotné predplatné za 6,99 eur mesačne. Ešte lacnejšia je na Slovensku služba Apple TV+, ktorá stojí 4,99 eur mesačne. Jej obsah je však oproti konkurencii stále chudobný. A už 14. júna príde na Slovensko služba Disney+ za cenu 7,99 eur mesačne.

Náš tip
Garmin vivosmart 5 prichádzajú s väčším displejom a týždňovou výdržou

 

 

 

 

 

23.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+