MojAndroid

Ak patríte medzi vorkoholikov, ktorí pracujú do tretej v noci, možno ste mali problém s načítaním emailov alebo iných Google služieb. Spoločnosť mala totiž krátky celosvetový výpadok, píše Android Police. Podľa webu DownDetector sa výpadok dotkol takmer všetkých Google služieb. Problémy mali vraj aj služby iných spoločností, ktoré využívajú Google Cloud.

Niektoré služby, ako napríklad Obchod Play a Kalendár Google sa nenačítali vôbec. Ostatné, ako napríklad Gmail, sa načítavali veľmi dlho a ani potom neboli na 100 % funkčné. Je neobvyklé, že výpadok postihol toľko služieb naraz. Väčšinou sa to týka iba jednej služby.

Google výpadok 25.9.2020

Google odstránil výpadok veľmi rýchlo

Výpadok sa začal okolo 3 hodiny ráno a trval približne hodinu. Teraz už všetko funguje tak, ako má. Spoločnosť neskôr aktualizovala stránky G Suite Status Dashboard a Google Cloud Status Dashboard, kde informuje o výpadkoch. Problémy postrehli najmä obyvatelia USA, kde výpadok prebiehal vo večerných hodinách.

Výpadky sú bežné

Zákazník a jeho pohodlie je u spoločností ako Google prvoradé, ale raz za čas sa niečo pokazí aj u tých najlepších. Google mal problémy aj nedávno, minulý mesiac ich postihol obrovský výpadok, ktorý zasiahol celý svet. V auguste mali problémy aj spoločnosti Zoom, Spotify a Orange.

Náš tip
Facebook by nemal dáta používateľov z EÚ posielať do USA, kvôli GDPR

25.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+