MojAndroid

17:35

Spoločnosť Zoom k 17:26 uvádza, že ešte stále prebieha nasadzovanie potrebnej opravy. Služba už má korektne fungovať pre väčšinu používateľov. U tých, ktorí majú naďalej problémy bude vraj všetko vyriešené čoskoro. Potrebnú opravu pritom spoločnosť začala nasadzovať už krátko pred 17. hodinou.

 

16:20

Zoom na oficiálnej stránke s prehľadom stavu svojich služieb k 15:50 uvádza, že príčina problémov bola identifikovaná. Aktuálne sa pracuje na jej odstránení.

Zasiahnuté má byť prihlasovanie na webe zoom.us, vytváranie Zoom stretnutí a webinárov, ku ktorým sa navyše ani nedá pripojiť.

Koncom minulého týždňa mal obrovský výpadok Gmail a ďalšie služby prevádzkované spoločnosťou Google, dnes rad prišiel na komunikačnú platformu Zoom.

Najväčší problém začali hlásiť používatelia zo Spojených štátov, kde sa študenti vrátili do virtuálnych lavíc a zrazu sa nedokážu spojiť so svojimi spolužiakmi a vyučujúcimi.

Aktuálny výpadok Zoomu proste prišiel v najnevhodnejší čas. Ako ale ukazuje prehľad problémov na stránke downdetector.com, obrovský výpadok registrujú aj ostatné krajiny, nie len USA.

Zoom vypadol v poobedných hodinách

Masívny počet hlásení začal prichádza okolo 14. hodiny a vyzerá to tak, že problémy stále pretrvávajú. Ak sa preto nemôžete cez Zoom s nikým spojiť, problém zjavne nebude na vašej strane. Najväčšie problémy majú používatelia podľa hlásení so samotným prihlásením do svojho konta.

Zoom

Na prehľadovej mape ako najväčšie ohniská problémov okrem spomínaných Spojených štátov svietia Nemecko a Spojené kráľovstvo.

Hlásenia, hoci zatiaľ v menšom počte, je možné sledovať aj v Poľsku, Holandsku, Maďarsku, ale ja na Slovensku. Celkovo to vyzerá na globálny problém s dostupnosťou. Podľa všetkého sa objavuje primárne vo veľkých mestách, čo je však celkom prirodzené, pretože tam je najväčšia koncentrácia používateľov.

Nakoľko ide o pomerne čerstvú situáciu, stav sa hodnotí len ťažko. Na sociálnej sieti Twitter sa však množia príspevky od nahnevaných používateľov.

Zoom výpadok potvrdzuje

Hovorca spoločnosti Zoom pre portál Gizmondo potvrdil, výskyt hlásení, ktoré hovoria o tom, že do služby sa nedá pripojiť a nedajú sa vytvárať ani virtuálne stretnutia. Spoločnosť situáciu aktívne sleduje a pátra po možnej príčine problémov.

Zoom

 

 

24.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+