MojAndroid

18:41

Podľa webu DownDetector sa kde-tu ešte nejaký ten problém zjavne objavuje. Situácia je ale rozhodne pokojnejšia, než tomu bolo v špičke. Pravdepodobne pôjde o “dozvuky”. Aspoň v prípade Gmailu. Pri WhatsAppe to vyzerá skôr naopak – hlásenia pribúdajú… Formálne pritom Google vyriešenie problémov hlásil k 13:10, o niečo neskôr nasledoval ešte YouTube.

Gmail
WhatsApp

17:00

Prevádzka všetkých služieb spadajúcich pod Google by mala byť obnovená do riadneho stavu. Plne fungovať by už mal aj YouTube, kde sa predtým objavil problém pri nahrávaní obsahu. Aktuálne už aj v prehľade stavu všetkých služieb svieti zelená. Problémy podľa všetkého trvali približne do 16. hodiny, hoci veľká časť bola vyriešená skôr.

13:10

Google vydal stanovisko, v ktorom sa píše, že problém s Gmailom by mal byť vyriešený. Spoločnosť sa ospravedlňuje za vzniknuté nepríjemnosti. Google zdôrazňuje, že spoľahlivosť systémov patrí medzi TOP priority a neustále pracuje na zlepšovaní.

Spoločnosť Google sa pre MôjAndroid.sk vyjadrila nasledovne:

„Problém so službou Gmail by mal byť vyriešený. Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti a ďakujeme vám za trpezlivosť a trvalú podporu.“

Alžbeta Houzarová, riaditeľka komunikácie českej pobočky Googlu

Máte stále problémy s Gmailom? Dajte nám o nich vedieť dole do komentárov.

10:00

Google teraz aktualizoval informácie o zoznam problémov, ďalšie informácie by mali prísť približne o pol hodinu:

  • Problémy s odoslaním e-mailov
  • Nefunguje nahrávanie hovorov v Google Meet
  • Problémy s vytváraním súborov na Google Disku
  • Problémy s odoslaním správ cez Google Chat
gmail vypadok situacia europa
Aktuálna situácia v Európe

Výpadky Gmailu nám hlásia aj naši čitatelia. Väčšinou nefunguje odosielanie e-mailov s prílohami. Kedy bude problém odstránený, stále nevieme.

8:30

Nefunguje vám Gmail alebo sa neviete dostať k svojim súborom, ktoré máte uložené na cloude Googlu? Problém pravdepodobne nie je na vašej strane. Google hlási výpadok služieb po celom svete.

Náš tip
Veľká aktualizácia Huawei: Tieto smartfóny dostávajú na Slovensku EMUI 10.1

Americká spoločnosť o nich informovala na svojich stránkach. Detaily zatiaľ nie sú známe. Výpadky trvajú približne od šiestej hodiny ráno.

vypadok google gmail disk
Toto sú informácie, ktoré je možné nájsť na stránkach Googlu

My sme sa preto pozreli na stránku downdetector.com, ktorá o výpadkoch informuje. Obsahuje mapu, na ktorej je pekne vidieť, ktoré časti sveta sú postihnuté najviac. V Európe sú to najmä krajiny Beneluxu, no problémy hlásia aj z Poľska, Českej republiky, Londýna, Chorvátska, Rakúska či Nemecka. Nie je vylúčené, že sa výpadok týka aj Slovenska.

vypadok google gmail europa
Aktuálna situácia v Európe

Nám Gmail od rána funguje bez problémov, rovnako aj Google Disk. Ak sa na výpadok pozrieme celosvetovo, najviac postihnutými oblasťami sú India, Filipíny, Malajzia, Japonsko, juhovýchod Austrálie a západné pobrežie USA.

vypadok google gmail disk
Takáto je aktuálna situácia

Ako je to u vás? Fungujú vám Google služby, je možné prijímať a odosielať e-maily a viete sa dostať k svojim súborom na Disku Google? Dajte nám vedieť dole do komentárov.

Náš tip
Test Samsung Galaxy Watch3: Stoja za tú cenu?

Náš tip
Google Mapy vylepšujú zobrazenie členitosti prírody a detaily v uliciach
20.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+