MojAndroid

Asi väčšina používateľov hudobnej služby Spotify si včera všimla jej výpadku a nemožnosti prehrávať hudobné skladby. Výpadok začal okolo druhej hodiny poobede a trval zhruba hodinu. O tom, čo bolo jeho príčinou informoval portál TheVerge.

Za výpadkom malo byť vypršanie platnosti TLS certifikácie

Hlavným problémom pre používateľov pri používaní Spotify bolo včera to, že  po spustení ľubovolnej piesne sa jej prehrávanie po pár sekundách pozastavilo. V prehrávači  následne vyskočila chybová hláška, že aktuálnu skladbu nemožno prehrať. Služba reagovala vyjadrením, že o niektorých problémoch je vie a kontroluje ich. Ani dnes ale švédská spoločnosť Spotify AB oficiálne nepotvrdila, čo bolo príčinou poruchy. Inžinier internetovej spoločnosti Cloudflare Louis Poinsignon ale odhalil, že službe včera vypršala platnosť TLS certifikácie.

Po jej obnovení sa malo všetko vrátiť do normálu. Pre službu Spotify sú takéto výpadky na platforme Android celkom zriedkavé. Naposledy mala aplikácia podobné problémy v júli na zariadeniach spoločnosti Apple kvôli chybe v Facebook iOS SDK. Portál TheVerge dnes oslovil spoločnosť Spotify AB so žiadosťou o oficiálne stanovisko k včerajšiemu výpadku, ale odpoveď zatiaľ nedostal.

Spotify prešlo v posledných mesiacoch viacerými zmenami

Mobilná aplikácia Spotify, ktorá je momentálne najpoužívanejšou hudobnou streamovaciou službou, dostala za posledný rok viacero aktualizácií s užitočnými vylepšeniami. Išlo napríklad o návrat ovládacieho widgetu pre plochu, zobrazovanie textu piesní synchronizovane so zvukom alebo pridanie video podcastov. Zároveň vylepšila grafické prostredie pre tablety alebo Chromebooky a začala s testovaním prehrávania videoklipov po vzore Youtube Music. Pri takýchto výrazných zmenách sa mohlo pozabudnúť aj na štandardnú vec, akou je platnosť TLS certifikácie.

Náš tip
Smartfóny Blackberry vráti na trh bezpečnostná firma OnwardMobility
20.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+