MojAndroid

Na mobiloch a tabletoch robíme už toľko aktivít, že sa nám častokrát kvôli práci nechce ani zapnúť počítač a snažíme sa to urobiť na dotykovom displeji, ktorý máme po ruke. Uvedomuje si to aj Google, a tak sa snaží neustále zlepšovať svoje kancelárske aplikácie pre Android, aby nám ponúkali to, čo nájdeme aj na svojom PC. Dokazuje to aj najnovšia aktualizácia 3 jeho titulov, ktorá vylepšuje prácu s tabuľkami.

Náš tip
Google vás na smartfóne upozorní, že ste sa prihlásili do vášho účtu, aby zvýšil bezpečnosť

Tabuľky sa v novej verzii Google Dokumentov, Tabuliek a Prezentácií dajú prenášať medzi titulmi a po vložení z Google Tabuliek do jednej z dvoch ďalších spomínaných aplikácií majú už svoj tvar a konzistenciu obsahu. Doteraz boli tabuľky rozhádzané a nedalo sa s nimi plnohodnotne pracovať. Tomu je ale koniec. Jedinou podmienkou je, aby v tabuľke nebolo viac ako 400 buniek, vtedy sa už na mobilnom zariadení nedá preniesť do inej aplikácie.

tabulky

Okrem toho Google vylepšil aj grafy a ich zobrazovanie, a to najmä v titule Tabuľky, kde s grafmi pracujeme najčastejšie. Pre plnohodnotnú prácu s tabuľkami si ale musíte aktualizovať všetky 3 spomínané aplikáci. Ak ste tak ešte neurobili, môžete to vykonať pomocou odkazov nižšie alebo manuálnym nainštalovaním APK súborov, ktoré rovnako prikladáme:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+